reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 ailesinin en yeni üyesi belli oldu

Merakla beklenen  Huawei Mate 30 ailesine yeni bir model daha ekledi. Aile toplam dört farklı modelden oluşuyor ve seçenekler artıyor.

19 Eylül tarihinde resmi olarak lanse edilecek Huawei Mate 30 ailesi, “Mate 30 Lite, Mate 30, Mate 30 Pro ve yeni ortaya çıktığı kadarıyla Mate 30 5G” modellerinden oluşacak. Çin’de kayıt altına bu yeni 5G versiyon, firmanın 5G ağlarının aktif olduğu ülkelerden satacağı bir cihaz konumunda yer alıyor. İçerisine 5G modem entegre edilmiş özel bir işlemciyle geleceği söylenen telefonun, ailenin en pahalısı olacağı ve Mate 30 Pro üzerine kurulacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de satılmayacak cihaz, ailenin endişelendiren Android konusunu da tekrardan akıllara getiriyor. Kısa süre önce konuşan Huawei Tüketici Elektroniği Grubu CEO’su Richard Yu’ya göre modeller için Google Play sertifikası alınmamış. Bu açıdan yeni modellerin ciddi ciddi Android işletim sistemiyle gelmeme ihtimali bulunuyor. Bunun yerine yeni tanıtılan HarmonyOS işletim sistemiyle tanıtılacak gibi duran aile, bu açıdan oldukça endişelendiriyor. Çoğu kişinin bu işletim sistemli bir cihaz almayacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 ailesi hakkında genel özet şöyle

Daha önce de söylediğimiz gibi modellerden daha çok Pro hakkında bilgiler bulunuyor. Mate 30 Pro, sağlam kaynaklara göre 90 Hz bir OLED ekran ile yolda bulunuyor. 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı belirtilen modelin arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı belirtiliyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu açıklanıyor. Her iki model de gücünü TSMC’nin yeni 7 nm EUV üretim tekniğiyle hazırlanan Kirin 990 işlemciden ve an az 8 GB RAM‘den alıyor. Ailenin ane altındaki Mate 30 Lite’ın tüm detayları ise burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi