reklamı kapat

POPÜLER

Nick Fury Avengers

Avengers yıldızı Samuel L. Jackson’dan Nick Fury itirafı

Marvel filmlerinin önemli karakterlerinden biri olan Nick Fury rolünün Samuel L. Jackson’a nasıl gittiği belli oldu. Bu sürecin arkasından oldukça enteresan bir hikaye çıktı.

Marvel stüdyolarının on yıllık geçmişinin önemli isimlerinden biri Nick Fury. Avengers’ı bir araya getiren bu karakterin beyaz perde macerası tam gaz devam ediyor. Glass filmiyle beyaz perdeye geri dönen Samuel L. Jackson geçtiğimiz günlerde The Tonight Show Starring Jimmy Fallon programına konuk oldu. Nick Fury rolünü nasıl aldığını şöyle anlattı:

“Ben hala gidip çizgi roman satın alıyorum. Günlerden birinde Los Angeles’taki Golden Apple çizgi roman mağazasındaydım. Etrafta bakarken Marvel çizgi romanlarından birini gördüm. Kapaktaki karakterin bana çok benzediğini fark ettim. Okumaya başladığımda Nick Fury’nin bana çok benzediğini anladım. O hikayede Nick Fury’e ‘bizimle alakalı film çekseler sana kim hayat versin istersin?’ diyorlardı. Fury de Samuel L. Jackson diyordu. Bunu okurken kimsenin görüntümü çizgi romanlarda kullanmak için izin almadığını fark ettim. Menajerimi arayıp çizgi ormanda bana benzeyen biri olduğunu, adımın da geçtiğini anlattım. O da Marvel’ı arayıp durumu sordu. Marvel da gördüğüm kahramanları sinemaya hazırlandıklarını ve Nick Fury rolü için benimle çalışmak istediklerini söylediler. Ben de ‘gerçekten mi?’ diye düşündüm.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samuel L. Jackson’ın hikayesi sinema dünyası içinde oldukça eşsiz bir örnek gibi görünüyor. Üstelik Marvel’ın bu rol için onunla irtibata geçmesine bile gerek kalmamış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı