reklamı kapat

POPÜLER

kedi portreleri

Japon sanatçıdan çok gerçekçi ve sevimli 3 boyutlu kedi portreleri [Galeri]

Tasarım tekniklerinin gelişmesiyle tasarımcılar 3 boyutlu tasarımlarını farklı bir boyuta taşımayı başardı. Şimdi ise karşınızda çok gerçekçi kedi portreleri var.

Herkes kedisinin en güzel kedi olduğunu düşünüyor. Haliyle kedi sahipleri sosyal medya hesaplarında hep can dostlarının fotoğraflarını paylaşıyor. Ancak Japonya’daki sanatçı kediseverlerin ve kedi sahiplerinin çok sevdiği bir hizmete imza attı. Japon sanatçı kedilerin 3 boyutlu portrelerini yaparak adeta kedi sahiplerini mutlu ediyor. Farklı bir teknik olan bu teknikte kedi portreleri oldukça gerçekçi duruyor. Zira kedi portrelerinin fotoğraflarına bakıldığında doldurulmuş hayvanları anımsatıyor. Yani o kadar gerçekçi ki bu fotoğraflardan dahi anlaşılmıyor. Sanatçıların ihtiyacı olan şeyler ise, tüylü yoldaşınızın bir fotoğrafı ve bir yere monte edilmesini ya da masa gibi bir düz zemine koyulabilmesi için bir çerçeve, hepsi bu. Böylece rafınıza, duvarınıza, ofis masanızda güzelce bakan kedi portreleriniz oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kedi portreleri kedilerini kaybetmiş insanlar için mutluluk kaynağı

Wakuneco olarak bilinen sanatçı, portreleri tamamen elle yapmak için yün keçe ve diğer malzemeleri kullanıyor. Sanatçı, portreleri önden bakarken boş bir arka plan üzerinde yapıyor. Böylece onları bir kimlik fotoğrafına benzetiyor. Bazen, kedilerini kaybetmiş insanlardan sipariş alan sanatçı, kedi portrelerini yaparak sahiplerine bir anı bırakıyor. Ancak bu portrelerin hazırlanması kolay bir süreç değil. Portrelerin tamamlanması tam bir ay sürüyor. Bu yüzden sanatçı tüm istekleri kabul edemiyor. Şu anda sadece Japonya’nın içinden siparişler kabul edilmekle birlikte, Instagram’da bir gün yurt dışına da işler yapmak istediğini söylüyor.

İlginizi çekebilir

Ev teknolojilerine bir yenisi ekleniyor: Akıllı kedi tuvaleti