reklamı kapat

POPÜLER

Babaannelere özel robot kedi

Oyuncak denilince akla gelen ilk firmalardan olan Hasbro, bu sefer çocukları değil yaşlıları düşünerek olabildiğince gerçekçi bir robot evcil hayvan üretti ve evet, o evcil robot bir kedi.

Hasbro, yaş ilerledikçe ağırlaşan yalnızlık hissiyle beraber oldukça içine kapanık hale gelebilen yaşlıların kendilerini daha iyi hissetmesi ve mutlu olması için çözümün oyuncak bir robot kediden geçtiğini düşünüyor. Oyuncak robot kediler aslında sektörde bir ilk değil. Başını okşadığınızda mırlayan ve ses çıkaran pek çok oyuncak kedi mevcut. Ancak Hasbro bu oyuncakları bir seviye daha ileri taşıyarak daha gerçekçi hale getiriyor.

Joy for all isimli robot kedi serisi her ne kadar yüz ifadesi olarak gerçek bir kedi sevimliliğine erişemese de sahip olduğu sensörler sayesinde harekete ve dokunmaya karşı tepki verebiliyor. Yumuşak tüyleri ve kedilerden farksız sesinin yanı sıra mırlarken yarattığı hafif titreşim sayesinde çok daha gerçekçi bir deneyim sunuyor.

Robot kedinin size yapacak birkaç numarası da mevcut. Eğer kediyi sol yanağından severseniz elinize doğru sokuluyor. Sırtını severseniz mırlamaya başlıyor. Kediyi sevmeye devam ettikçe şımarıyor ve yere yatarak karnını okşamanıza izin veriyor. Hatta öyle ki bir süre sonra mayışıp gözlerini kapatıp uyku moduna geçebiliyor. 5 yaşından 105 yaşına kadar herkese uygun olduğu belirtilen kedilerin üç farklı tüy rengine sahip modeli bulunuyor. Hasbro’nun satışa sunduğu kedilerin yurt dışı fiyatı ise 100 dolar.