reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13 MIUI 12

Xiaomi MIUI 12 için global tanıtım tarihi verildi

Geçtiğimiz hafta resmi olarak lanse edilen Xiaomi MIUI 12 arayüzü için global tanıtım tarihi verilmiş gibi görünüyor. İşte detaylar;

Android 10 üstüne kurulan Xiaomi MIUI 12, geçtiğimiz hafta tanıtıldığında mobil tarafta büyük ses getirdi. Tüm detaylarına ve desteklediği telefonlara burada ulaşabileceğiniz arayüz, yapılan açıklamaya göre global olarak 19 Mayıs tarihinde lanse edilecek. İlk tanıtımı Çin merkezli olarak yapılan sürüm, haziran ayı sonunda ise resmi olarak kullanıma çıkacak deniyor. Ancak her cihazın haziran ayında yeni sürüme geçmeyeceğini açık olarak belirtelim. Özellikle de Türkiye güncelleme süreci çok daha uzun sürecektir. Bildiğiniz üzere Android 10 üstüne kurulan yeni arayüz, genel olarak beta denemesi yapanlar tarafından oldukça beğeniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi tarafından hatırlarsınız MIUI 12 sonrasında sürpriz bir MIUI 13 açıklaması gelmişti

Firma şaşırtıcı şekilde daha şimdiden 2021’de çıkacak MIUI 13 üzerinde aktif olarak çalışmaya başladıklarını duyurdu. Direkt olarak MIUI 12’nin tanıtıldığı gün gelen bu açıklama, elbette ciddi şekilde gündem oldu. Daha önce de söylediğimiz üzere Xiaomi, büyük çalışan kadrosu ve sürekli olarak artan maddi güç ile bir sonraki sürüm üstündeki çalışmalara şimdiden başlayarak 2021’de çok daha rahat bir çıkış gerçekleştirecek gibi görünüyor. MIUI 12’de gerçekten önemli değişiklikler yapan Xiaomi, henüz MIUI 13 ile neler sunacak bilinmiyor.

İlgili Video