reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12

Xiaomi MIUI 12 vs MIUI 11 tasarım karşılaştırması

Geçtiğimiz hafta resmi olarak lanse edilen Xiaomi MIUI 12 arayüzü yerini aldığı MIUI 11 sürümüne oranla nasıl tasarımsal değiliklikler taşıyor? İşte cevabı;

Android 10 üstüne kurulan Xiaomi MIUI 12 için desteklenen telefonlar dahil diğer tüm detaylara burada ulaşabilirsiniz. Global olarak 19 Mayıs tarihinde lanse edilecek arayüz, bildiğimiz kadarıyla haziran ayında yavaş yavaş dağıtıma çıkacak. Resmi Xiaomi Mi Community içerisinde hazırlanan bir içerik ise MIUI 12 ile MIUI 11 arasındaki tasarımsal tüm farkları gözler önüne seriyor. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz içerik, yeni arayüzün birçok kalemde çok daha modern hale geldiğini açık şekilde gözler önüne seriyor. Ancak yeni arayüz sadece tasarımı geliştirmiyor. Genel akıcılık da gerçekten ciddi oranda artıyor. Hatta burada iOS akıcılığının yakalandığı dahi aktarılıyor. Bunu da sayfanın altındaki iOS 13 karşılaştırma videosu açık şekilde gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 12 sonrasında hemen bir MIUI 13 açıklaması gelmişti

Firma sürpriz şekilde daha şimdiden 2021’de çıkacak MIUI 13 üzerinde aktif olarak çalışmaya başladıklarını duyurdu. Direkt olarak MIUI 12’nin tanıtıldığı gün gelen bu açıklama, elbette ciddi şekilde gündem oldu. Daha önce de söylediğimiz üzere Xiaomi, büyük çalışan kadrosu ve sürekli olarak artan maddi güç ile bir sonraki sürüm üstündeki çalışmalara şimdiden başlayarak 2021’de çok daha rahat bir çıkış gerçekleştirecek gibi görünüyor. MIUI 12’de gerçekten önemli değişiklikler yapan Xiaomi, halen elbette MIUI 13 ile neler sunacak bilinmiyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER