reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

28 farklı telefon için Xiaomi MIUI 12 indirmeye açıldı [İndir]

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak lanse edilen Xiaomi MIUI 12 arayüzünü hemen denemek istiyorsanız size güzel bir haberimiz var.

Android 10 üstüne kurulan Xiaomi MIUI 12, mobil tarafta büyük ses getirdi. Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz arayüz, biliyorsunuz tam sürümüyle resmi olarak haziran sonunda dağıtıma çıkıyor. Şimdilik Çin merkezli beta testleri yapılan sürümü, Çin dışında da indirip kullanmak mümkün. Xiaomi.EU tarafından 28 farklı cihaz için hazırlanan özel MIUI 12 sürümü, Çin sürümünden farklı olarak Google uygulamaları ve servislerine sahip, Çin servislerinden temizlenmiş ve bölgelere özel gerekli dil dosyalarını (Türkçe dil desteği de var görünüyor) barındırıyor. Bu açıdan global pazara yönelik olarak güzel olan sürüm, tam olarak aşağıdaki telefonlara yüklenebiliyor.

– Xiaomi Mi 6
– Xiaomi Mi 6X
– Xiaomi Mi 8
– Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
– Xiaomi Mi 8 Lite
– Xiaomi Mi 8 Pro
– Xiaomi Mi 8 SE
– Xiaomi Mi 9
– Xiaomi Mi 9 Pro 5G
– Xiaomi Mi 9 SE
– Xiaomi Mi 10
– Xiaomi Mi 10 Pro
– Xiaomi Mi CC9e
– Xiaomi Mi CC9/Mi 9 Lite
– Xiaomi Mi Max 3
– Xiaomi Mi Mix 2
– Xiaomi Mi Mix 2S
– Xiaomi Mi Mix 3
– Xiaomi Mi Note 3
– Xiaomi Mi Note 10/CC9 Pro
– Xiaomi Redmi K20/Mi 9T
– Xiaomi Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro/Premium Edition
– Xiaomi Redmi K30
– Xiaomi Redmi K30 5G
– Xiaomi Redmi Note 5 CN/5 Pro (Dual Cam)
– Xiaomi Redmi Note 7
– Xiaomi Redmi Note 7 Pro
– Xiaomi Redmi Note 8

Bu Xiaomi.EU tarafından özel hazırlanan Xiaomi MIUI 12 sürümünü telefonlara yüklemek için Xiaomi bootloader kilidinin açılması, TWRP’nin yüklenmesi ve son olarak indirilen ROM’un TWRP üstünden yüklenmesi gerekiyor. Bu işlem elbette herkese hitap etmiyor ve gündelik kullanılan cihazlara sadece sürece çok hakim kişilerin kurulum yapması tavsiye ediliyor. Yukarıdaki telefonlar için hazırlanan dosyaları buradan veya buradan indirebilirsiniz. Sürüm hakkında hazırlanan yol gösterici özel forum sayfası ise direkt olarak burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 12 sonrası hatırlarsınız sürpriz bir MIUI 13 açıklaması gelmişti

Firma şaşırtıcı şekilde daha şimdiden 2021’de çıkacak MIUI 13 üzerinde aktif olarak çalışmaya başladıklarını duyurdu. Direkt olarak MIUI 12’nin tanıtıldığı gün gelen bu açıklama, elbette ciddi şekilde gündem oldu. Daha önce de söylediğimiz üzere Xiaomi, büyük çalışan kadrosu ve sürekli olarak artan maddi güç ile bir sonraki sürüm üstündeki çalışmalara şimdiden başlayarak 2021’de çok daha rahat bir çıkış gerçekleştirecek gibi görünüyor. MIUI 12’de gerçekten önemli değişiklikler yapan Xiaomi, doğal olarak henüz MIUI 13 ile neler sunacak bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Nvidia ekran kartları ile sunulan inanılmaz imkan