reklamı kapat

POPÜLER

sony kablosuz kulaklık

Sony’den şaşırtan tasarıma sahip yeni kablosuz kulaklık çalışması

Teknoloji devi Sony, ilginç bir kablosuz kulaklık üzerinde çalışma gösteriyor. Hazırlanan patentler ile ortaya çıkan ürün gerçekten ilginç görünüyor.

Kablosuz kulaklık pazarı ciddi şekilde büyüyor. Bu pazarın öne çıkan isimlerinden Sony, bu sefer motosiklet ya da bisiklet sürücüleri gibi kask kullanan kişiler için özel bir model ile gündemde yer alıyor. Firmanın aldığı patentler ile ortaya çıkan ve LetsGoDigital tarafından görselleştirilen bu yeni kulaklık, ilk bakışta bir işitme cihazı gibi görünüyor. Ancak bu dıştaki kısımın farklı bir amacı bulunuyor. Söylendiği kadarıyla bir kontrol ünitesi olan bu kısımı, kaskın dışında yer alacak ve böylece sürüş anında kolay değişim sunabilecek deniyor. Kulaktan kaskın dışına kadar çıkabilecek kadar uzun durmayan ürün, yine de bu amaçla tasarlanıyor deniyor. Kulak için formunda olan ve kulak çapası ile yerinde sabit durma konusunda sorunu olmayacak izlenimi oluşturan kablosuz kulaklık, söylendiği kadarıyla çok uzun zamandır geliştirme aşamasında yer alıyor. Bu açıdan çıkış bu yıl yapılabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony kablosuz kulaklık pazarında iddialı bir firma

Şirketin en çok dikkat çeken modellerinden birisi ise incelemesine burada yer verdiğimiz WF-1000XM3 modeli olmuştu. Gürültü engelleme özelliğiyle AirPods gibi rakiplerinin önüne geçen üst düzey model, iki yılı geride bırakan WF-1000X’in üstüne konumlandırılmıştı. QN1e HD NC donanımıyla gürültü engelleme konusunda birçok rakibinden iyi olduğu belirtilen ürün, özel bir taşıma haznesiyle geliyor. Bu hazne ile aynı zamanda şarj edilebilen kulaklıklar, gürültü engelleme açıldığı zaman 6 saat, kapatıldığı zaman ise aralıksız 8 saat müzik keyfi yaşatıyor. Hazne içinde 10 dakika şarj ile 90 dakika dinleme süresi getiren WF-1000XM3‘ün, tam olarak dolması 1.5 saat sürüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Microsoft’un gelişmiş kulaklık modeli