reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

Xiaomi MIUI 13 için çıkış tarihi ortaya çıkmış olabilir

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, Android arayüzü MIUI 13 özelinde çıkış tarihini kendisi vermiş gibi görünüyor.

Advertisement

Xiaomi MIUI 13 arayüzü biliyorsunuz uzun zamandır geliştiriliyor ve firma yetkilisinin üstü kapalı bir açıklamasına göre çıkış ağustos ayı içerisinde yapılacak. Bu yüzde 100 kesin değil ancak oldukça olası görünüyor.

Peki yeni arayüz hakkında neler biliyoruz? Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre Xiaomi yeni arayüzü son iki yılda çıkmış tüm telefonlarına verecek. Yeni arayüzde tam olarak ne tarz yeni özelliklerin geleceği ise henüz bilinmiyor.

Ancak yapılan bir sızıntıya göre yeni arayüz yerini alacağı MIUI 12’den çok da farklı görünmüyor. Esas büyük tasarımı değişikliği mevcut sürüm MIUI 12 ile yapan Xiaomi, yeni sürümde deneyimi geliştirmeye odaklanacak bilgisi veriliyor.

Xiaomi MIUI 13, kaynaklar haklı çıkarsa ilk olarak Xiaomi Mi Mix 4 içerisinde kullanılacak. Ekran altı kameraya sahip amiral gemisi telefon çok uzun zamandır merak ediliyor. Ağustos ayında bu modelin de resmi olarak lanse edilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 arayüzü ve sonrası için özel bir grup kurmuştu

Xiaomi tarafından yapılan resmi açıklamaya üzerinden şirket içinde “MIUI Pioneer Group” kurulduğunu öğrendik. Bu grubun amacı MIUI arayüzde yaşanan sorunları belirlemek ve çözmek olacak.

Aktarıldığı kadarıyla MIUI arayüz son dönemde hem bug / hata hem de performans konusunda ciddi sorunlar yaşıyor. İşte bunların kontrolden çıkmasını istemeyen şirket, devasa olmasa da güzel bir adım atıyor.

MIUI Pioneer Group içerisindeki kişilerin geliştirmeler hakkında devamlı olarak Mi Community üzerinden bilgi vereceği de aktarılıyor. Kullanıcı ile şirket arasındaki bağın güçlü olması her zaman önemli bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem