reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

Xiaomi MIUI 13 tasarımını gösterdiği iddia edilen ilk görseller

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, Android arayüzü MIUI 13 özelinde bir kez daha gündemde yer alıyor.

Xiaomi MIUI 13 arayüzü uzun zamandır geliştiriliyor ve en son bir destek haberi ile gündemde gelmişti.  Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre Xiaomi, yeni arayüzü son iki yılda çıkmış tüm telefonlarına verecek.

İşte bu geniş bir çıkış yapılacak sürüm için ilk arayüz sızıntısı yapıldı. Sayfada görebileceğiniz görsellerde arayüze ilk bakışı atıyoruz.

Bu görsellerin yeni MIUI File Manager üzerinden elde edildiği aktarılıyor. Bu uygulamaya bir güncelleme yapan firma, MIUI 13’ün tasarım çizgisini yaptığı değişiklikler ile karşımıza getiriyor.

MIUI 13’ün devasa görsel değişiklikler getirmeyeceği biliniyor ve yeni görseller de bunu kanıtlıyor. Çünkü firma esas büyük tasarımı değişikliği mevcut sürüm MIUI 12 ile hali hazırda yapmıştı.

Temmuz ayında resmi olarak tanıtılması beklenen Xiaomi MIUI 13, ilk olarak Xiaomi Mi Mix 4 içerisinde kullanılacak gibi duruyor. Ekran altı kameralı telefon çok merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 arayüzü ve sonrası için özel bir grup dahi kurdu

Bunu diyoruz çünkü firma kısa süre önce önemli bir adım attı. Xiaomi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre şirket içinde “MIUI Pioneer Group” kuruldu. Bu grubun amacı MIUI arayüzde yaşanan sorunları belirlemek ve çözmek olacak.

Aktarıldığı kadarıyla MIUI arayüz son dönemde hem bug / hata hem de performans konusunda ciddi sorunlar yaşıyor. İşte bunların kontrolden çıkmasını istemeyen şirket, devasa olmasa da güzel bir adım atıyor.

MIUI Pioneer Group içerisindeki kişilerin geliştirmeler hakkında devamlı olarak Mi Community üzerinden bilgi vereceği de aktarılıyor. Kullanıcı ile şirket arasındaki bağın güçlü olması her zaman önemli bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem