reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 SE Mi Mix 2 MIUI 10

Xiaomi Mi 8 SE ve Mi Mix 2 için “MIUI 10” müjdesi

Akıllı telefon dünyasının son dönemdeki gözde ismi Xiaomi, Mi 8 SE ve Mi Mix 2 sahipleri için önemli bir MIUI 10 adımı atmaya başladı.

Xiaomi telefon sahipleri tarafından merakla beklenen yeni arayüz MIUI 10, stabil son sürümüyle Mi 8 SE ve Mi Mix 2 sahiplerine gönderilmeye başlandı. Şimdilik Çin’de başlayan bu süreç, 10.0.1.0.OEBCNFH ve 10.0.0.1.0.ODECNFH sürümleriyle ilerliyor. 620 MB boyutunda olduğu söylenen sürüm, genel olarak herkesi ilgilendiriyor. Çünkü kaynaklar MIUI 10 global dağıtımının da çok yakında başlayacağını belirtiyor. Bilmeyenler için yeni arayüzün denemeleri “Mi 6, Mi Mix 2S, Mi Mix, Mi Note 2, Redmi S2 ve Redmi Note 5, Mi Note 3, Mi 5S Plus, Mi 5S, Mi 5X, Mi 5C, Mi 4C, Mi 4S, Mi Max, Mi Max Prime, Mi Max 2, Redmi Note 5A, Note 5A Prime, Redmi Note 4X (Snapdragon versiyonu), Redmi 5 Plus, Redmi 5, Redmi 5A ve Redmi 4X” için de aktif olarak yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 8 SE Mi Mix 2 MIUI 10

Xiaomi MIUI 10’un yeniliklerini hatırlarsak

Yeni nesil arayüz, hatırlamak adına gerçekten güzel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz ekranlı modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlgili Video

Yeni arayüz için hazırlanan tanıtım videosu