reklamı kapat

POPÜLER

Sony Wena Wrist saat kordunu
Sony Wena Wrist saat kordunu
Sony Wena Wrist saat kordunu

Her saati akıllı hale getiren ürün: Sony Wena Wrist

17 Şubat 2019

Sony Wena Wrist, bazı kişilere tanıdık gelebilir. 2015 yılında ortaya çıkan bu ürün, sadece Japonya pazarında alınabiliyordu. İşte bu durum kısa süre önce değişti. Ürün Avrupa’ya da geldi.

Tam olarak 2015 yılında ortaya çıkan Sony Wena Wristtemel olarak bir saat kordonu. Bu ürünün amacı standart saatleri dahi akıllı hale getirmek. Evrensel bağlantı yapısı sayesinde hemen her saate takılabilen Sony Wena Wristbünyesinde ufak bir OLED ekran taşıyor. Alt kısmına yerleştirilen sensörler ile aktivite takibi yapabilen kordon, akıllı telefonlarla bağlantı kurabiliyor. Bu sayede e-posta, gelen arama ve mesaj gibi konularda bildirim verebilen ürün, iki farklı versiyona sahip. Bunlar direkt olarak Wena Wrist Pro ve Wena Wrist Active olarak geçiyor. Wena Wrist Pro, metal gövdesiyle iki farklı renkte satın alınabiliyor. Active versiyon ise adında da geçtiği üzere direkt olarak spora odaklanıyor. Platsik / silikon temelli bu versiyon, yerleşik olarak GPS donanımına ve nabız sensörüne sahip. Ortak olarak hem iOS hem de Android cihazlarla bağlantı kurabilen Sony Wena Wrist, oldukça kullanışlı görünüyor. Firmanın mobil ödeme sistemine de destek veren saat kordonu, titreşim özelliğini de sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Wena Wrist saat kordonu Avrupa çok pahalı bir ürün

Modellerin fiyatları ise hiç de ucuz değil. Active versiyon için tam 448 dolar, Pro versiyon içinse 512 dolar ödenmesi gerekiyor. Şimdilik sadece İngiltere sınırları içerisinde elde edilebilen ürünler, çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Bu paraya gerçek akıllı saatler alınabiliyor

İlginizi Çekebilir

Sony’den tasarımı ve çalışma mantığıyla şaşırtan kablosuz hoparlör