reklamı kapat

POPÜLER

Sony, klasik saat şıklığına akıllı özellikler ekliyor [Video]

Sony‘nin fon toplama sitesi First Flight yeni projesini duyurdu. Sony klasik tasarımlı yeni akıllı saati Wena Wrist için bağış bekliyor.

Giyilebilir teknolojinin var olan cihazların doğallığını bozmasını istemeyen Wena Wrist, klasik saate akıllı özellikler ekliyor. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan saat klasik ve kronograf arayüzleri olmak üzere iki farklı modele sahip. Mekanik saat şıklığını özellikleriyle destekleyen Wena Wrist, Android’in yanı sıra iOS ile de uyumlu olmasıyla dikkat çekiyor.

Wena Wirst’in üç temel özeliği bulunuyor: Temassız ödeme, bildirimler ve aktivite takibi. Bluetooth ile mobil cihaza bağlanan saat seçtiğiniz uygulamaların bildirimlerini hafif bir titreşim ve ayarlanabilir LED ışıklarla iletiyor. Aktivite takibi ise benzeri tüm cihazlarda olduğu gibi adımlarınızı sayıyor, yaktığınız kaloriyi hesaplıyor ve günlük, haftalık, aylık ve yıllık olmak üzere grafikler halinde verilerinizi görüntülüyor. Temassız ödeme ise kayış sayesinde rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Kayışın kilit noktasında temassız ödeme için NFC bağlantısı bulunuyor. Tüm özellikler mobil uygulama aracılığıyla kontrol ediliyor. Klasik saatin pil ömrünün 3 yıl, kronograf versiyonun ise 5 yıl olduğu belirtiliyor. Kayışın pil ömrü yaklaşık 1 hafta. Gövdesi 30 metreye kadar su geçirmez olan saatin kayışı ise IPX5 ve IPX7 sertifikalarına sahip. Klasik model ve kronograf modelin fiyatı da değişiklik gösteriyor. Klasik model 287 dolarken kronograf olan 576 dolara satılıyor. Saatin fon toplama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=AeKtuILOIo0