reklamı kapat

POPÜLER

bmw-i8-formula-e-güvenlik-araci
bmw-i8-formula-e-güvenlik-araci
bmw-i8-formula-e-güvenlik-araci

Sıra dışı tasarımın ve gücün yeni tanımı: BMW i8 Formula E güvenlik aracı

BMW i8 Formula E otomobiliyle güvenlik araçlarında sınırları zorluyor. BMW Formula E yarış otomobillerine benzer bir renk düzenine sahip olan i8 Formula E’nin ön tamponunda ve büyük arka spoylerinde aerodinamik güncellemeler mevcut.

BMW i8 Coupe güvenlik aracı, motor yarışlarının spesifik taleplerini karşılamak için birçok BMW M bileşeniyle değiştirildi. Piyasada satılan i8’den daha agresif ve sportif bir görünüme sahip olan araçta arka taraftaki kapağın özel tasarıma sahip olduğunu söyleyelim. Bu kapak karbon fiberden üretilmiş durumda. i8 Formula E’nin iç mekan tasarımına bakıldığında dört noktalı emniyet kemeri ve M4 GTS koltuklarlar göze çarpıyor.. BMW ayrıca frenleri karbon seramik ünitelere yükseltti. Görünüşe göre bir “spor şasisi” de bulunuyor; bu muhtemelen BMW’nin başka takviye parçaları ve bazı süspansiyon değişiklikleri yaptığı anlamına geliyor.

Tasarımıyla göze çarpan güvenlik aracı

Otomobilin sunduğu performansla ilgili bir bilgi ise henüz açığa çıkmış değil. Otomobilin yurt dışındaki satış fiyatı da henüz bilinmiyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri BMW i8 Formula E güvenlik aracının fotoğraflarıyla baş başa bırakalım.

İlgili Video

Şirketin geleceğinden gelen bir model