reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Büyük Xiaomi MIUI 11 sızıntısı yapıldı; arayüz işte böyle görünüyor

Xiaomi MIUI 11 arayüz yapısı kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Peki yeni arayüz nasıl görünüyor?. Büyük sızıntı bunun cevabını veriyor;

Xiaomi imzalı yeni arayüz yapısı MIUI 11, biliyorsunuz uzun süredir geliştirme aşamasında bulunuyor. Firmanın sık sık çok iddialı açıklamalar yaptığı yeni arayüz, beklenmedik bir sızıntı ile karşımızda bulunuyor. Çok yakında çıkacak ve reklam sorununa “reklamları kapatma” seçeneği ile çözüm bulacak arayüz, ilk olarak yeni simgeler ile geliyor. Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, bu açıdan göze daha sade / modern görünüyor. Hatta bir bakıma Samsung One UI arayüzü de akıllara getiren MIUI 11, daha önce ortaya çıktığı kadarıyla bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyor. Bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılıyor. Ultra düşük güç modunda cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabileceği aktarılıyor.

Xiaomi MIUI 11
Xiaomi MIUI 11

Arayüz içinde tüm sistemi kapsayan koyu arayüz modu da bulunuyor. Ayrıca kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da sunuluyor. Yeni dosya sistemi de getiren Xiaomi MIUI 11, buradaki ortak proje ile cihazlar arasındaki dosya paylaşımını da kolaylaştıracak deniyor. Otomatik renk değiştirebilen AOD desteği taşıyan yeni arayüz, genel olarak büyük bir güncelleme olarak yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 sürümünü hangi cihazlar alacak?

Henüz kesin olmayan listedeki modeller şu şekilde karşımıza çıkıyor;

Mi Serisi: Xiaomi Mi 9, Mi MIX 2, Mi MIX 1, Mi 6X, Mi 6, Mi Note 2, Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max, Mi Max 3, Mi Play ve Mi 8 ailesi.

Redmi Serisi: Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 6, Redmi Note 6 Pro,Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A.

Xiaomi MIUI 11

İlgili Video