reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için yakında sunulacak faydalı güvenlik özelliği

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi olan WhatsApp, kullanıcıların güvenliğini artıracak yeni bir özelliği devreye alıyor.

Güvenlik konusunda büyük önem veren WhatsApp, son dönemde sürekli olarak koyu arayüz moduyla gündeme geliyor. Hem Android hem de iOS tarafında yakında kullanılacak özellik, gerçekten çok uzun zamandır bekleniyor. Şimdi ise başka bir özellik çıktı. Şimdilik beta sürümünde görülen bu özellik, kişilerin WhatsApp’taki Google Drive temelli sohbet yedeklerini parola ile korumasına imkan tanıyacak. Şimdilik Android tarafında görülen özellik, sohbet yedekleme kısmında yer alıyor ve kayıt altına alınan kişisel görüşmeleri korumak adına geç kalmış bir özellik olarak karşımızda bulunuyor. Bu imkanın Android sonrasında iOS tarafında da sunulacağı düşünülüyor. Biliyorsunuz WhatsApp uygulamasının kendisi de parola ya da biyometrik girişler ile korunabiliyor. Bu da yakın süre önce gelen özellikler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp, geçtiğimiz ay önemli bir kilometre taşını geride bıraktı

Uygulama geçtiğimiz ay yapılan açıklamaya göre 2 milyar kullanıcı sayısını geride bıraktı. Facebook’un ana Facebook uygulaması sonrasında 2 milyar kullanıcıyı geçen ikinci servisi olan platform, daha önce de hep aktardığımız üzere gerçekten hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Her akıllı telefona yüklenen ilk uygulamalardan olan WhatsApp‘ın, yıllar geçmesine rağmen popülerliğini koruması gerçekten inanılmaz duruyor.

İlginizi Çekebilir

Ford’dan gerçekten ilginç emoji ceketi