reklamı kapat

POPÜLER

Spyros Panopoulos Automotive hiper otomobil Chaos
Spyros Panopoulos Automotive hiper otomobil Chaos
Spyros Panopoulos Automotive hiper otomobil Chaos
Spyros Panopoulos Automotive hiper otomobil Chaos

Yunanistan’dan geliyor; 3 bin beygirlik hiper otomobil Chaos [Galeri]

Otomobil dünyasına önümüzdeki yıl yeni bir hiper otomobil daha dahil oluyor. Yunanistan‘dan tam 3 bin beygirlik Chaos geliyor.

Günümüzde 2 bin beygirlik elektrikli otomobiller normal sayılmaya başlandı. Yunanistan merkezli Spyros Panopoulos Automotive ise yeni hiper otomobil modeli Chaos ile gücü tam 3 bin beygir seviyesine çıkarıyor. Henüz tasarımı gösterilmeyen aracın söylendiği kadarıyla daha güçsüz(!), 2 bin beygirlik bir versiyonu daha bulunuyor. Merkezinde çift turbo 4 litre V10 motor yer alan Chaos, normal benzin ile 11 bin devir çeviriyor ve yukarıda da dediğimiz gibi 2 bin beygir güç sunuyor. Aracın etanol yakıtla ulaştığı güç ise 12 bin devir üstünden 3 bin beygire kadar çıkıyor. Bu gücü sekiz ileri çift kavrama otomatik şanzıman ile kontrol altında tuttuğu aktarılan araç, 0’da 100 km/s hıza iki saniyeden aşağıda ulaşıyor. Bu da gerçekten nefes kesiyor. Tork değeri henüz açıklanmayan hiper otomobil, aktarıldığı kadarıyla gücün yüzde 65’ini arkaya, yüzde 35’ini ise öne veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hiper otomobil Chaos kaça satılacak bilinmiyor.

2021 Cenevre Otomobil Fuarında resmi olarak görücüye çıkartılacak aracın yalnız gelmeyeceği de aktarılıyor. Spyros Panopoulos Automotive gelen bilgiye göre fuarda “günümüzden 10 yıl ileride” bir hiper model daha tanıtacak. Bu da büyük ihtimalle elektrikli bir altyapı üstüne kuruluyor.

İlginizi Çekebilir

Hyundai’nin yeni harikası ile tanışın