reklamı kapat

POPÜLER

Spyros Panopoulos Automotive hiper otomobil Chaos
Spyros Panopoulos Automotive hiper otomobil Chaos

Yunanistan merkezli 3 bin beygirlik hiper otomobil Chaos ve inanılmaz jantları

Otomobil dünyasına biliyorsunuz önümüzdeki dönemde yeni bir hiper otomobil daha dahil oluyor. Yunanistan merkezli 3 bin beygirlik Chaos, jantlarıya da ses getirecek.

Yunanistan merkezli Spyros Panopoulos Automotive, hiper otomobil modeli Chaos ile karşımıza tam 3 bin beygir gücünde bir hiper otomobil çıkarıyor. Halen tasarımı tam olarak gösterilmeyen aracın, yeni paylaşılan jantları ise kaliperleri gibi gerçekten inanılmaz duruyor. Üç boyutlu baskı tekniğiyle titanyum kullanılarak üretilen bu “anadiaplasi” olarak isimlendirilen jantlar, şaşırtıcı derecede kompleks tasarlanmış, pazarın boyutlarına oranla en hafifi olarak geçiyor, çok sağlam deniyor ve adeta bir ağ sistemi gibi görünüyor. Daha önce öğrendiğimiz kadarıyla merkezinde çift turbo 4 litre V10 motor yer alan Chaos, normal benzin ile 11 bin devir çeviriyor ve 2 bin beygir güç sunuyor. Aracın etanol yakıtla ulaştığı güç ise 12 bin devir üstünden 3 bin beygire kadar çıkıyor. Bu gücü sekiz ileri çift kavrama otomatik şanzıman ile kontrol altında tuttuğu aktarılan araç, 0’da 100 km/s hıza iki saniyeden aşağıda ulaşıyor. Tork değeri halen birçok gizli kalan detayı gibi açıklanmayan hiper otomobil, gücün yüzde 65’ini arkaya, yüzde 35’ini ise öne veriyor.

Aracın arka tasarımı kışkırtıcı duruyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hiper otomobil Chaos kaça satılacak bilinmiyor

Aracın ne zaman yollara çıkacağı da henüz tam olarak netleşmiş değil. Ancak gerçekten bir canavar yolda bulunuyor. Otomobil dünyası böyle uçuş modeller ile herkesi şaşırtmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Hyundai’nin yeni harikası ile tanışın