reklamı kapat

POPÜLER

Opel Astra

Opel Astra için geleceği netleştiren önemli duyuru

Yapılan görüşmelerin ardından yeni jenerasyon Opel Astra için yatırımını açıklayan PSA, üretim tesisinde değişikliğe gitme kararı aldı.

Halihazıra “K” koduyla sokaklardaki varlığını devam ettiren Opel Astra için yenileme çalışmalarıyla ilgili gelişmeler başlıyor. Bir süredir geçireceği makyaj operasyonuyla ilgili beklentilerin daha yüksek sesle dillenmeye başladığı süreçte, bizleri beklediğimizden daha ilerisini içeren bir açıklama karşıladı. Resmi kaynaklar üzerinden bir sonraki jenerasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Opel, tanıtım süreciyle ilgili 2021 yılını işaret ediyor. Önümüzdeki iki yıllık zaman zarfı içerisinde radikal nitelikte değişiklik geçirmeyeceği bu açıklama üzerinden netleşen otomobilin üretim planlamasında da değişikliğe gidileceğini görebiliyoruz. Bu da önemli bir değişiklik olmaması halında Astra’nın tekrar Almanya‘daki tesislerde banda çıkacağı anlamına gelmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Opel Astra da PSA altyapısı üzerine şekillenecek

Hafta içerisinde yeni jenerasyon Corsa‘yı içten yanmalı motor seçenekleriyle karşımıza çıkartan Opel, yeni nesil tasarım karakterini de dönüştürmeye başlıyor. Nitekim Astra’nın geleceği içerisinde şu an Corsa’da gördüğümüz çizgilerin temelleri oluşturması çok da şaşırtıcı bir süreç olmayacak. İşin altyapı kısmı da PSA grubunun EMP2 isimli platformu üzerinden ilerlemeye devam edecek. Astra’nın bu altyapı sayesinde döneminin de bir gerekliliği olarak hibrit motor seçeneğiyle satışa sunulacağını açıklama içerisinde görmek mümkün. Günümüz itibarıyla İngiltere ve Polonya’da üretimi gerçekleştirilen Astra’nın, tekrar Rüsselsheim‘daki fabrikaya çekilecek olması da yatırım bazında düşünüldüğünde Opel için fazlasıyla önemli.

İlginizi çekebilir

Merak edilen özellikleriyle elektrikli Opel Corsa-E