reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome Android Play Store

Google Chrome’un elde ettiği önemli Android başarısı

İnternet devi Google’ın popüler internet tarayıcısı Google Chrome, Android tarafında gerçekten önemli bir başarıya ulaştı.

Tarayıcı denildiği zaman hemen herkesin aklına ilk olarak Google Chrome geliyor. Masaüstü tarafında olduğu kadar mobilde de oldukça popüler olan tarayıcı, kısa süre önce önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Uygulama, Android uygulama marketi Play Store’da tam 5 milyar indirme rakamına ulaşmayı başardı. Peki bu rakama ulaşan başka uygulama yok mu? Elbette var. Yine Google’ın arkasında olduğu YouTube da Play Store’da 5 milyar indirme rakamını geçmiş bir uygulama. Yine Gmail’in de 5 milyarı geride bıraktığı görülüyor. Facebook ve Instagram ise Play Store’da 1 milyar indirmenin üzerinde bulunan uygulamalar arasında yer alıyor. Birçok rakibine ciddi şekilde fark atan Google Chrome, birçok kişi için olmazlar olmazlar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome yükselişine devam ediyor

Popüler uygulama sunduklarını da hem mobilde hem de masaüstünde geliştirmeye devam ediyor. Opera, Firefox ve Safari’nin önünde liderliği kimseye bırakmayan tarayıcı, özellikle hızı konusunda kullanıcıları memnun ediyor. Aşırı RAM kullanımıyla eleştiri oklarına hedef olmayı da sürdüren tarayıcı, internet devinin en büyük ve başarılı uygulamaları arasında başı çekiyor. Android cihazlarda ön yüklü olarak gelen Chrome, iOS tarafında da kullanımını sürekli olarak artırıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO ile kameralar ekranın altına iniyor