reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iOS 13

iPhone kullanıcılarının şikayetlerini artırdığı iOS 13 sorunu

Apple’ın yeni nesil işletim sistemi iOS 13, biliyorsunuz çok iyi bir başlangıç yapmadı. Şimdi her geçen gün daha büyük hale gelen yeni bir sorun var.

Advertisement

iOS 13, uzun süre betası yapılmasına rağmen sorunsuz bir çıkış gerçekleştiremedi. Birçok problem yaşatan ve daha kendisi çıkmadan güncellemelerinin tarihi verilen sürüm, geniş kapsama alanı ile sevindiriyor ancak yaşanan sorunlar kullanıcıların canını sıkmaya devam ediyor. İşte bunların en yenisi bellek yönetimi ile alakalı. Biliyorsunuz iPhone’larda RAM miktarı Android tarafına göre oldukça düşük seviyede. Örneğin yeni iPhone 11 ailesinde sadece 4 GB RAM yer alıyor. Çünkü iOS işletim sistemi Android tarafına göre daha iyi bir bellek yönetimi sunuyor. Bu yüzden Apple daha fazla RAM’e ihtiyaç duymuyor. Ancak özellikle iOS 13.2 sürümüyle beraber bu konuda şikayetler artmaya başladı. Kullanıcılar yeni sürümün arka plandaki uygulamaları açık tutma konusunda çok kötü hale geldiğini belirtiyor. Yeni sürüm sonrasında arka plana atılan uygulamaların birçoğu kapatılıyor (iPhone 11 ailesinde dahi sorun yaşayanlar var) ve bu da elbette can sıkıyor. Bu durumun birçok kişide uygulamalar arası geçişi hemen hemen bitirdiği söyleniyor. Normalde kişilerin kullanım alışkanlıklarını öğreneceği ve RAM yönetimini daha iyi yapacağı söylenen iOS 13, şu an bunu yerine getirmeyi bırakın eski dönemi aratıyor. Apple’dan buna yönelik yeni bir güncelleme bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 hangi cihazlara yüklenebiliyor?

Açıklandığı kadarıyla iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri yeni sürüme geçiş yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni kablosuz kulaklık modeli