reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13.3 iOS 13

iOS 13 işletim sisteminin can sıkan sorunundan güzel haber

Apple’ın yeni nesil işletim sistemi iOS 13, özellikle geçtiğimiz hafta şikayetlerinde arttığı bir sorun yaşatıyor. İşte bu sorun yakında ortadan kalkıyor.

iOS 13, uzun süredir kişilere bir bellek yönetimi sıkıntısı yaşatıyor. Özellikle 13.2 sürümüyle beraber bu konuda şikayetler ciddi şekilde artmış, kullanıcılar yeni sürümün arka plandaki uygulamaları açık tutma konusunda çok kötü hale geldiğini belirtmişti. Yeni sürüm sonrasında arka plana atılan uygulamaların birçoğu kapatılıyor deniyor ve bu da elbette can sıkıyor. Bu durumun birçok kişide uygulamalar arası geçişi hemen hemen bitirdiği söylenirken, çözümün iOS 13.3 ile geldiği belirtiliyor. Kısa süre önce geliştiricilere sunulan yeni sürüm 13.3, deneyenlerin söylendiği kadarıyla bellek yönetimini eskiden olduğu gibi iyi seviyeye getiriyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimleri çabuk değerlendiren Apple, yeni sürümü yakında herkes için indirmeye sunacak deniyor. iPhone’lar yanında iPad’lerin bellek sorununu da çözdüğü aktarılan sürüm, gerçekten önemli görünüyor. iOS 13’ün üstüne ciddi oranda güncelleme yapan teknoloji devi, sürümünü iyi yapamadığı çıkışını telafi etmeye çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 hangi cihazlara yüklenebiliyor?

Açıklandığı kadarıyla iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri yeni sürüme geçiş yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni kablosuz kulaklık modeli