reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro’yu karşımıza getirdiği iddia edilen ilginç poster

Merakla beklenen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro yayımlanan bir poster ile kendisini gösterdi. Peki bu poster gerçek mi?

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro, 19 Eylül tarihinde Almanya Münih‘te yapılacak özel bir etkinlik kapsamında tanıtılıyor. İşte bu modellerden Mate 30 Pro için yayımlanan yeni bir poster, telefonu karşımıza getiriyor. Resmi olduğu iddia edilen ancak gerçekliği konusunda bazı soru işaretleri oluşturan bu poster, eğer gerçekse modelin “dörtlü arka kamerasını, çentiğini ve kavisli kenarlarını” gözler önüne seriyor. Arka kamera etrafına ilginç bir efekt koyduğu görülen firma, yeni modeliyle çok iddialı geliyor. Daha önce öğrendiğimiz kadarıyla telefonun arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. 3 kat optik zoom yapacağı belirtilen cihaz, yine ilginç olarak bir ToF sensörü olmadan gelebilir de deniyor. 4.500 mAh pil üstüne kurulacak telefonun, kablo üstünden 55W, kablosuz olarak 25W gücünde hızlı şarj edilebileceği tahmin ediliyor.

Huawei Mate 30 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro çok iddialı geliyor

Cihaz gücünü Mate 30 ile beraber TSMC’nin yeni nesil 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 990 işlemciden alıyor. Bu işlemcinin bir 5G’li versiyonun da olması bekleniyor. Bu açıdan Mate 30 ailesinde de bir Mate 30 5G modelinin olabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi