reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Kesinleşti; Huawei Mate 30 Pro bu tasarımla geliyor!

Merakla beklenen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro için dün bir poster yayımlanmıştı. İşte bu bu posterin gerçek olduğu ortaya çıktı.

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro, biliyorsunuz 19 Eylül tarihinde Almanya Münih‘te yapılacak etkinlik kapsamında tanıtılıyor. Bu etkinliğin yıldızı olacak Mate 30 Pro, artık kesin olarak aşağıdaki tasarımla yolda bulunuyor. Sağlam kaynak Ice Universe’in resmi olduğunu belirttiği bu poster, modelin ilginç detaylar ile yolda olduğunu da kesinleştiriyor. Bu poster daha önce de söylediğimiz gibi amiral gemisinin “yuvarlak dörtlü arka kamerasını, çentiğini ve kavisli kenarlarını” gözler önüne seriyor. Arka kamera etrafına ilginç bir efekt / desen koyan firma, kavisli kenar konusunda da sınırları zorluyor. Çentiğindeki kamera ve sensörler ile üç boyutlu yüz tanıma yapabilecek akıllı telefon, daha önce de gördüğümüz düz tercih edilmiş bir üst kısımla geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik olarak detaylandırdığımız zaman telefonun arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. 3 kat optik zoom yapacağı belirtilen cihaz, bu sızıntı üstünden bir ToF sensörü olmadan gelebilir deniyor. 4.500 mAh pil üstüne kurulacak telefonun, kablo üstünden 55W, kablosuz olarak 25W gücünde hızlı şarj edilebileceği tahmin ediliyor.

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro çok da güçlü olacak

Cihaz posterde de geçtiği üzere gücünü Mate 30 ile beraber TSMC’nin yeni nesil 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 990 işlemciden alıyor. Bu işlemcinin Kirin 980’e oranla ciddi bir artış getireceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi