reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’ya erken bakış attıran yeni video [İzle]

Resmi olarak 10 Eylül tarihinde lanse edilecek iPhone 11 ailesi için hazırlanan gerçekçi maketler, tasarım konusunda soru işareti bırakmıyor.

Önümüzdeki ay artık biliyorsunuz üç yeni iPhone geliyor. Bunların bazı kaynaklar tarafından iPhone 11, 11 Pro ve 11R olarak, bazı kaynaklar tarafından ise iPhone 11 Pro, 11 Pro Max ve 11R olarak isimlendirileceği belirtiliyor. Burada kesin bir bilgi bulunmazken, telefonların tasarımı ise netleşmiş durumda. Yukarıda izleyebileceğiniz video, 11 ve 11 Pro’nun tasarımını açık şekilde karşımıza çıkarıyor. Yeni cihazlarda görebileceğiniz üzere arka kamera modülü haricinde mevcut iPhone Xs ailesinden hiçbir fark bulunmuyor. Arka kamera modülünü cihazlara koyduğu üçüncü kamera (ultra geniş açı) modeli nedeniyle ciddi şekilde büyüten teknoloji devi Apple, bu yılı da iPhone X ile geçilen tasarımla geçiriyor. Birçok iPhone X sahibini dahi etkileyebilecek gibi durmayan yeni telefonlar, esas değişiklikleri 2020’de getirecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone 11 ailesinden başka bilgiler de var

Apple’ın büyük eleştiri aldığı 5W şarj cihazını bir kenara bırakacağı söylenen aile, 3.200 mAh, 3.500 mAh ve 3.000 mAh pil kapasiteleriyle yolda bulunuyor. Güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonlardan 11 ve 11 Pro modellerinde OLED, 11R’da ise LCD ekran bulunuyor. OLED modellere Apple Pencil desteği getirebileceği hatta ufak bir Pencil tanıtacağı iddia edilen Apple, bu yıl bağlantı tarafında Lightning portunu kullanıyor. Seneye ise artık USB-C’ye geçileceği belirtiliyor.