reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Pro

iPhone 11 ailesinin “Pro” özelliği bu mu olacak?

Resmi olarak 10 Eylül tarihinde lanse edilecek iPhone 11 ailesi, Pro takılı bir versiyona da sahip olacak. Peki bu modelin “Pro” özelliği ne olacak?

Önümüzdeki ay üç yeni iPhone geliyor. Bunların bazı kaynaklar tarafından iPhone 11, 11 Pro ve 11R olarak isimlendireceği belirtiliyor. Bazı kaynaklar ise iPhone 11 Pro, 11 Pro Max ve 11R geliyor diyor. İşte bu modellere konulacak “Pro” takısı, son dönemde en çok tartışılan detaylar arasında yer alıyor. Çünkü yeni modellerde gerçekten “Pro” bir özelliğin gelmeyeceği biliniyor. Ancak bazı kaynakları, bu isim tercihinin arkasında Apple Pencil desteğinin olacağını iddia ediyor. Daha önce de duyduğumuz bu detay, “yeni bir kalem” ile gerçek olacak gibi görünüyor. Kılıf üreticileri haklıysa Apple’dan iPhone’lara özel ufak boyutlu bir Pencil geliyor. Hatta Olixar’ın bunun için bilgisayar ortamında hazırladığı yukarıda görebileceğiniz bir kılıf tasarımı dahi bulunuyor. Elbette bunun gerçeklik payı düşük ancak yine de yeni cihazlara sırf kalem üstünden “Pro” takısının eklenmesi, çok ciddi dalga konusu olacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone 11 ailesinden başka bilgiler de var

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla modellerin kutusunda hızlı şarj yapabilecek bir USB-C (Diğer ucu Lightning) şarj cihazı bulunuyor. Apple’ın büyük eleştiri aldığı 5W şarj cihazını bir kenara bırakacağı söylenirken, modelleri pil kapasiteleri de ufak da olsa artacak deniyor. 11, 11 Pro ve 11r, söylendiği kadarıyla 3.200 mAh, 3.500 mAh ve 3.000 mAh pil kapasiteleriyle yolda bulunuyor. Güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonların, 11 ve 11 Pro modellerinde OLED, 11R’da ise LCD ekran bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 11’ler için hazırlanan inanılmaz pahalı versiyonlar