reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Apple iPhone 11 Pro

iPhone 11 ailesi hakkında dikkat çeken yeni bilgiler [Video]

Apple‘ın eylül ayında tanıtılacak yeni iPhone 11 modelleri hakkında dikkat çekici özellikler ortaya çıktı. Telefonlar biraz daha detaylandı.

10 Eylül tarihinde tanıtılıp, 20 Eylül tarihinde satışa sunulacağı açıklanan iPhone 11, 11 Max / Pro ve 11R hakkında yeni bilgiler karşımızda. Burada yeni sızıntılar daha çok 11 ve 11 Max ya da olası adıyla 11 Pro üzerine odaklanıyor. Biliyorsunuz bu modellerin arkasında üçlü kamera yer alıyor. Bu geniş açı ile telefoto yanında konulacak üçüncü kamera ile iPhone dünyasına “ultra geniş açı (120 derece)” kamerayı dahil edecek firma, EverythingApplePro’nun sağlam kaynaklardan aldığı bilgiye göre ultra geniş açı kameralarıyla pazardaki en iyi kaliteyi sunacak. Bu kamerada 4K çözünürlükte maksimum 30 fps video çekimine izin vereceği söylenen firma, burada bekleyenleri üzmeyecek gibi görünüyor. 11’lerin arkasındaki her üç kameraya da “portre modu” desteği vereceği söylenen Apple, kameralara “Siri” özelliği de ekleyecek gibi görünüyor. Bunun tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Ancak büyük ihtimalle dijital asistan Siri, kamera üzerinden çevredeki objeleri algılayarak farklı bilgiler verebilecek.

Daha gelişmiş bir mikrofon sistemi ve daha hızlı çalışan Face ID ile gelecek denilen telefonların, temel depolama birimi de 128 GB olacak deniyor. Firmanın bu yıl maksimum 512 GB, seneye ise 1 TB depolama sunacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ailenin genel olarak Apple Pencil desteği sunması bekleniyor. Ancak bu desteğin sadece 11 Pro‘da olabileceği de tahminler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 ailesi hakkında başka neler biliyoruz

Güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonlardan 11 ve 11 Max / Pro OLED ekran, 11R ise LCD ekranla geliyor geliyor. Birçok güncel amiral gemisi gibi ters kablosuz şarj sunacağı belirtilen telefonların, ön kameralarıyla saniyede 120 kare yavaş çekim yapabileceği söyleniyor. Ailenin mevcut modeller ile aynı fiyat etiketlerini taşıması bekleniyor.