reklamı kapat

POPÜLER

Sony Yamaha sürücüsüz araç

Sony ve Yamaha’dan ilginç sürücüsüz araç

Japon teknoloji devi Sony ve Yamaha, ortaklaşa hazırladıkları ilginç bir sürücüsüz araç ile karşımızda bulunuyor. Bu araç oldukça eğlenceli görünüyor.

Günümüzde birçok onlarca farklı sürücüsüz araç üstünde çalışma gösteriyor. İşte bu firmalar arasında Sony ve Yamaha da bulunuyor. Ortaklaşa bir çalışma yapan iki dev isim, karşımıza “SC-1 Sociable Cart” ile çıktı. Bu kutu formundaki araç, bünyesinde yer alan Sony imzalı sensörler ve kameralar ile kendi başına hareket edebiliyor. Bu aracın normal trafiğe çıkma gibi bir amacı ise bulunmuyor. Hazırlanan model daha çok “alışveriş merkezleri, tema parkları, ticari tesisler ve golf sahaları” gibi alanları hedefliyor. Yani trafiğe kapalı alanlarda ulaşım için hazırlanan model, açıklandığı kadarıyla tam beş kişiyi konforlu şekilde taşıyabiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere tamamen elektrikli tasarlanan model, saatte 19 km/s hıza kadar çıkış yapabiliyor. İçerisinde bir adet 49 inç 4K LCD ekran, dışında ise tam dört adet 55 inç 4K LCD ekran yer alan sürücüsüz araç, pilleri değiştirilebildiği için şarj için bekleme yapmıyor ve sürekli görevde kalabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony ve Yamaha imzalı sürücüsüz araç ilginç bir seçenek

Yapay zeka temelli sistemler üzerine kurulan bu özel aracın 2020’nin başında aktif olarak göreve başlayacağı yapılan açıklama arasında. Birçok alanda insanların işini elinden alacak sürücüsüz araçlar, gelişmeye ve gün geçtikçe daha yetenekli / güvenli olmaya devam ediyor.

İlginiz Çekebilir

Çok özel bir performans canavarı