reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone
Apple iPhone

Mükemmel iPhone tasarımı bu olabilir mi?

Gelecek iPhone’lara yönelik birçok konsept tasarım hazırlanıyor. Bu isimlerden olan Ben Geskin ise mükemmel iPhone tasarımını oluşturmuş olabilir.

Sık sık hazırladığı konseptler ile gündeme gelen Ben Geskin, bu sefer bir iPhone konsepti ile karşımızda. Bu konseptin merkezinde yer alan iPhone’un yeni nesil iPad Pro’lardan ilham alınarak hazırlandığı aktarılıyor. Bu model iPad Pro gibi yuvarlatılmış kenarları, eşit kalınlıkta çerçeve ve çentiksiz tasarım ile bir araya getiriyor. Gerçekten güzel duran ve iPhone 4 benzeri köşeli ana çerçeve yapısını da benimseyen konsept, görüleceği üzere kavisli bir ekran kullanmıyor. Ancak bu genel olarak kötü değil. Birçok kişi halen yüksek kavisli kenarları sevmiyor ve bu tarz düz ekranların daha kullanışlı olduğunu düşünüyor. Peki bu dikkat çeken bu gövde tasarımı ileride ciddi ciddi gerçek olabilir mi? Bunun cevabı yapılan sızıntılara göre evet. Çünkü Apple’ın hem ekrana entegre Touch ID üzerinde çalıştığı, hem de Face ID donanımlarını küçültmek ve günün birinde ekranın altına almak istediği biliniyor. 2021 itibariyle çentiği ortadan kaldıracağı iddia edilen teknoloji devi, bu tasarım ile birçok kullanıcıyı mutlu edebilir yorumları yapılıyor.

Apple iPhone
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 iPhone modelleri hakkında neler biliyoruz?

Sızanlar üstünden baktığımız zaman güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan A14 Bionic işlemciden alacak 2020 iPhone’lar, kamera tarafında önemli bir yenilik getirecek ve arkalarında dördüncü kamera olarak bir 3D ToF sensörü barındıracak. Yeni iPhone’larda artık USB-C portunun yer alacağı da kesin sayılan teknik detaylar arasında yer alıyor. LTPO temelli 120 Hz yenileme hızına sahip “ProMotion” ekran ile geleceği söylenen 2020 modelleri, Qualcomm’un X55 5G modemi üzerine kurulacak. Firma 2021 ve sonrasında ise büyük ihtimalle kendi 5G modem birimini kullanacak.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni iPhone’ları 11 Pro ve 11 Pro Max