reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 iPhone 11s

iPhone 12 / iPhone 11s nasıl görünecek? İşte olası tasarım;

Kısa süre önce sizlerle “Mükemmel iPhone tasarımı bu olabilir mi?” başlıklı bir haber paylaşmıştık. Bu haberimizde ise iPhone 12 / iPhone 11s için gerçekçi olalım.

Advertisement

2020 iPhone modellerinin iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max ya da iPhone 11s, 11s Pro, 11s Pro Max olarak isimlendirilmesi bekleniyor. 2020 yaz sonunda gelecek telefonlar, Ben Geskin tarafından hazırlanan konseptteki gibi görünebilir. iPhone 4 benzeri ana çerçeve ile iPad Pro benzeri yuvarlak hatları bir araya getiren bu konsept, sağlam kaynaklara göre yeni iPhone’lar için oldukça olası bir konumda bulunuyor. Arkasında iPhone 11 Pro gibi üçlü kamera sistemi yer alan ve ayrıca bir de ufak 3D ToF sensörü taşıyan konsept iPhone, görebileceğiniz üzere ufaltılmış bir ekran çentiğine sahip. TrueDepth kamera sistemindeki donanımların küçültülmesi için çalışmaların olduğu ve burada son aşamaya gelindiği hep duyuluyor. Bu açıdan yeni modellerden böyle eskiye nazaran daha ufak bir çentiğin olma ihtimali yüksek deniyor. Çentiğin tamamen ortadan kalması ise 2021’de olacak deniyor. 2021’de TrueDepth ekran altına alınabilir ya da ekrana entegre Touch ID’ye geçilebilir deniyor. Hatta bazı kaynaklar ikisinin bir arada olabileceği de iddia ediyor.

iPhone 12 iPhone 11s

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 / iPhone 11s ailesi özellikle ekran ile fark yaratacak

Çünkü sağlam kaynaklara göre modellerden LTPO temelli 120 Hz yenileme hızına sahip “ProMotion” ekran kullanılacak. Samsung’un Galaxy S11 ailesinde de kullanacağı söylenen 120 Hz ekran, gerçekten büyük önem arzediyor. Artık inanılmaz performanslı hale gelen amiral gemisi akıllı telefonlarda “hızlı çalışıyor” farkını ekranlar yaratıyor. Satıştaki 90 Hz yenileme hızına sahip cihazlar inanılmaz bir akıcılık getirirken, 120 Hz’le ise bırakın oyunları menülerde gezinmek bile hiç olmadığı kadar seri hale gelecek gibi görünüyor. 120 Hz konusunda başlangıcı yapan cihaz Asus ROG Phone 2 olurken, 2020’de bu detay çok daha sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli