reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 ailesinin ekran boyutları netleşti; işler ilginç şekilde değişiyor!

2020 yaz sonunda karşımıza çıkacak iPhone 12 modellerinden ekranalara yönelik yeni bilgiler ortaya çıktı. Firma önemli bir değişime hazırlanıyor.

iPhone 11 serisi biliyorsunuz 5,8 inç OLED, 6,1 LCD ve 6,5 inç OLED ekranlı üç modelden oluşuyor. Bunun şimdiye kadar 2020’de de aynı olacağı düşünülüyordu. Ancak yeni sızıntılar durumu değiştirdi. Çünkü ilginç olarak Apple, iPhone 12 serisinde ekran boyutlarını değiştiriyor. Sağlam kaynaklardan gelen net bilgilere baktığımız zaman yeni seri 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç boyutlarında OLED ekranlar ile geliyor. iPhone 12 Pro’da 5,4 inç seviyesine inmesi garip görünen firma, 12 Pro Max modeliyle de şimdiye kadarki en büyük iPhone ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla 12 Pro ve 12 Pro Max modellerine 12’den daha kaliteli (Yüksek ihtimalle 120 Hz ekran Pro’lara özel olacak) ekran koyacak şirket, yeni ailenin ekranlarını ise direkt olarak Samsung’dan alacak. Pro modellerde kullanılacak Samsung imzalı Y-OCTA ekranların cihazları daha hafif ve ince kılabileceği de söylenenler arasında yer alıyor. Yeni yılda LCD’den kurtulacak olması sevindiren Apple, 2020 iPhone modellerin için ekran tedariği konusunda LG ve BOE’yle de çalışabilir yorumları geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone 12 serisi ile büyük düşünüyor

Yeni ailede biliyorsunuz 5G desteği yer alacak. Apple bu yüzden yeni modelleri ile 2020 bitmeden tam 100 milyon satış hedefliyor. 5G’ye yönelik artan / artacak talebe güvenerek yeni iPhone’lardan iPhone 11’e oranla daha fazla satmayı hedefleyen Apple, yeni yılda gelirlerini daha da artıracak gibi görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli