reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 modellerinden önemli OLED ekran detayı

2020 yaz sonunda karşımıza çıkacak iPhone 12 modellerinden dikkat çeken bir OLED detayı paylaşıldı. Apple burada Pro’lara öncelik veriyor.

iPhone 12 ailesinde uzun süredir LTPO temelli 120 Hz yenileme hızına sahip “ProMotion” ekran kullanılacak söylentileri geliyor. İşte bu ekran sadece 12 Pro ve 12 Pro Max‘e özel olacak gibi görünüyor. Yeni serinin ekranlarını yine Samsung‘dan alacak denilen Apple, ETNews’un sağlam kaynaklarına göre yüksek kaliteli OLED’leri 12 Pro ile 12 Pro Max’e özel bırakacak. Bu bilgilerden ailenin en uygunu olacak iPhone 12’nin de OLED ekranla geleceği kesinleşmiş oluyor. iPhone XR ve iPhone 11’de LCD ekran kullandığı için ciddi eleştiriler alan teknoloji devi, bunu yeni yılda değiştiriyor ancak her cihazda aynı OLED’in olmayacak olması biraz üzüyor. Yine de arada yenileme hızı haricinde aşırı bir farkın “kalite (Renk, kontrast vb.)” olması beklenmiyor. Ayrıca Pro modellerdeki ekranların daha ince olacağı yönünde de bilgiler geliyor. Ancak bunun gövde kalınlığında pek fark yaratacağı düşünülmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 serisi şimdiden gündemden düşmüyor

Yeni ailenin daha ufak bir çentik taşıyabileceği de tahminler arasında yer alıyor. 5 nm üretim sürecinden çıkan bir işlemciyle gelme ihtimalleri de bulunan yeni seri, bunlar haricinde pek bir detay kazanmış değil. Sırf Pro’larda yer alacak 120 Hz ekranlarıyla çok dikkat çeken ailenin, 5G desteği kazanacağını da belirtelim. Apple bu yüzden yeni modelleri ile 2020 bitmeden tam 100 milyon satış hedefliyor. Bu inanılmaz görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli