reklamı kapat

POPÜLER

kablosuz kulaklık qualcomm

Yeni çıkacak kablosuz kulaklık modelleri için güzel haber

İşlemci devi Qualcomm, kısa süre önce kablosuz kulaklık modelleri için özel olarak hazırladıkları iki yeni Bluetooth çipinin tanıtımını yaptı.

Kablosuz kulaklık modelleri biliyorsunuz son yıllarda inanılmaz popüler hale geldi. Bunun arkasında Apple’ın iPhone’lardan 3,5 mm kulaklık girişini atması ve bunu diğer firmaların da izlemesi yer alıyor. Aynı zamanda Apple’ın pazara sunduğu AirPods da sunduğu deneyim ile kablolardan kurtulmanın ne kadar kullanışlı olduğunu herkese gösterdi. İşte bu alandaki ürünler gelecekte çok daha yetenekli olacak. Çünkü Qualcomm kısa süre önce QCC514x ve QCC304x Bluetooth çiplerini tanıttı. Direkt olarak kablosuz kulaklıklar için hazırlanan bu çipler, firmanın TrueWireless Mirroring teknolojisiyle kararlı ve hızlı bir bağlantı vadediyor. Firmanın hali hazırda üreticilere göndermeye başladığı çiplerden QCC514x üstte yer alıyor ve farkını dijital asistanlar için her zaman dinleme desteği veriyor olmasıyla koyuyor. Daha giriş seviyesi kablosuz modellere özel QCC304x ise dijital asistan erişimi butonlar üstünden sunacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kablosuz kulaklık pazarı büyüyor

Qualcomm QCC514x ve QCC304x’in en önemli faydası ise uygun fiyatlı kablosuz modellere dahi aktif gürültü engellemeyi getirebilecek olmaları. Biliyorsunuz günümüzde genelde sadece üst düzey modeller gürültü engelleme yer alıyor. İşte bunu yeni dönemde sona erdirecek QCC serisi yeni Bluetooth çipler, aynı zamanda dışarıdaki sesin içeriye verilmesini de sağlayacak. Hepsine ek olarak yeni çiplerin daha verimli olduğunu da belirtelim. Bu da yeni modellerin daha uzun pil ömrü sunacağı anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir

Altı ay pil ömrü sunan hibrit akıllı saat