reklamı kapat

POPÜLER

Qualcomm kablosuz kulaklık adaptif aktif gürültü engelleme

Qualcomm’dan kablosuz kulaklık modelleri için önemli teknoloji: “Adaptif ANC”

Qualcomm bugün aşağıdaki işlemci duyurularına ek olarak kablosuz kulaklık modelleri için Adaptive Noise Cancellation teknolojisini de resmi olarak tanıttı.

Günümüzde birçok ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kablosuz kulaklık bulunuyor. Bu alanda karşımıza çıkacak yeni modeller ise Qualcomm teknolojisi ile Adaptive Noise Cancellation temelli olacak. Adaptif aktif gürültü engelleme ya da kısaca Adaptif ANC teknolojisi, söylendiği kadarıyla ses performansını gerçek zamanlı olarak ayarlayabiliyor. Bu ayar ise takılan kulaklığın kulağınıza oturuş durumu ve yalıtımla değişiyor. Yani teknoloji kulaklık kulağınızda oynadığı / hareket ettiği ve yalıtım bozulduğu zaman aktif gürültü engelleme sistemini ona göre ayarlayabiliyor. Bu da gerçekten önemli görünüyor ve özellikle spor yaparken müzik dinlemeyi seven kişileri memnun edecek izlenimi oluşturuyor. Apple AirPods Pro’da da yer alan bu imkanı Jabra, Sennheiser, Bang & Olufsen, 1More, Audio Technica ve Skullcandy’den gelecek birçok yeni kablosuz kulaklık modeline entegre edecek Qualcomm, sürece ileride başka markaların da dahil olacağını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Qualcomm, kablosuz kulaklık modellerini genel olarak daha iyi hale getirmek istiyor

Qualcomm Adaptif ANC teknolojisinin her kulaklık tipiyle çalışabileceğini de aktarıyor. Ancak burada özellikle kulak için formu hedefleniyor gibi görünüyor. Süreçte özellikle konfora önem veren firma, müzik yanında telefon görüşmeleri odağında da sunulan deneyimi artıracak deniyor. Optimum ses ve gürültü engelleme kalitesinin kullanıcı yerini kulaklık tarafından otomatik olarak ayarlanması gerçekten çok güzel duruyor.

İlginizi Çekebilir

Alanda çok dikkat çeken en yeni modellerden