reklamı kapat

POPÜLER

Qualcomm 8cx Gen 2 5G

Dizüstüler için Snapdragon 8cx Gen 2 5G işlemci tanıtıldı

İşlemci devi Qualcomm, kısa süre önce Snapdragon 8cx’in yenisini Snapdragon 8cx Gen 2 5G işlemcisini duyurdu. İşte detaylar;

IFA 2020 kapsamında tanıtılan Snapdragon 8cx Gen 2 5G, başlıkta da belirttiğimiz gibi direkt olarak ARM temelli dizüstü modellerine hitap ediyor. Tam rakam verilmiyor olmasına rağmen yeni işlemci yerini aldığı Snapdragon 8cx’e oranla daha yüksek performans getiriyor deniyor. Burada rakam verilmediği için çok büyük bir artış beklenmiyor ancak ARM tabanlı Windows dizüstü modelleri 8cx Gen 2 5G ile genel olarak daha iyi deneyim sunacak gibi görünüyor. Sadece 15W TDP değerine sahip 10. jenerasyon Intel Core i5’ten yüzde 18 daha güçlü olduğu aktarılan model, aynı zamanda verimi de artırıyor. Yani yeni sürüm ile daha uzun pil ömrüne sahip dizüstüler yolda bulunuyor. Burada Qualcomm 25 saatten fazla bir sürekli kullanım süresi veriyor ve bu da gerçekten inanılmaz yüksek görünüyor. Çoğu kişi bu modeller ile iki günü rahatlıkla çıkarabilecek izlenimi oluşuyor. Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 desteklerine de sahip olan 8cx Gen 2 5G, isminde de geçtiği üzere 5G desteğine sahip. Ancak burada ayrı X55 5G modeme ihtiyaç bulunuyor. LTE tarafında ise X24 LTE modem kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon 8cx Gen 2 5G artık hayatımızda daha fazla yer alabilir

Birçok firmadan 8cx Gen 2 5G‘li birçok modelin gelmesi bekleniyor. Yıl sonunda ilk dizüstülerin raflardaki yerini alacağı aktarılıyor. Yapay zeka konusunda da ciddi artışlar getiren işlemci, mobil tarafta ses getirebilecek izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyası için yaratılan özel otomobil