reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A3 “Android 10” güncellemesine koronavirüs sıkıntısı

Geçtiğimiz aylarda Mi A2 sonrasında Xiaomi Mi A3 için de Android 10 müjdesi verilmişti. İşte bu konuda bir koronavirüs sıkıntısı var.

Xiaomi Hindistan, geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapmış ve Mi A3’e Android 10 güncellemesinin şubat ayı ortasında geleceğini aktarmıştı. Kutusundan normalde Android Pie ile çıkan telefon, geç de olsa son sürüme geçiş yapacak olmasıyla sevindirmişti. Ancak modelin güncellemesine koronavirüs darbesi geldi. Tüm dünyaya yayılan koronavirüs nedeniyle yaşanan kapanmalar nedeniyle çalışmaların sekteye uğradığı aktarılıyor. Haklı olarak çalışanların sağlığına öncelik veren teknoloji devi firma, bu açıdan Xiaomi Mi A3 kullanıcılara biraz daha beklemeleri gerektiğini aktarıyor. Telefon için Android 10 sürümünün son sertifika aşamasında oldukları da belirten firma, herkese sabrı için daha çok teşekkür ediyor. Bu arada bu tarz sorunları sadece Xiaomi yaşamıyor. Çin ve Güney Kore merkezli başka firmalarda da korona nedeniyle bazı sıkıntılar görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi A3 teknik olarak neler sunuyor?

Telefon 6,1 inç 720×1560 piksel AMOLED ekran kullanıyor. Önündeki damla çentikte 32 megapiksel, arkasında ise Sony IMX582 sensörlü 48 megapiksel F1.78 ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik olmak üzere üçlü kurulum taşıyor. Kutusundan Android Pie ile çıkan cihaz, gücünü 4 GB RAM + Snapdragon 665 işlemciden alıyor ve 18W hızlı şarj destekli 4.030 mAh pille geliyor.

İlginizi Çekebilir

Opera’ya gelen dikkat çekici yeni özellik