reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo için hazırlanan kullanışlı özellik [Video]

Android işletim sistemli akıllı telefon modeli Microsoft Surface Duo içerisinde yer alacak kullanışlı bir özellik ortaya çıktı. İşte detaylar;

Android işletim sistemli akıllı telefon Microsoft Surface Duo, aktif olarak geliştiriliyor. Bilmeyenler için Surface Duo iki farklı ekranı bir araya getiren “farklı bir” katlanabilir telefon modeli olarak yolda. Bu açıdan normal katlanabilir telefonlardan daha sağlam bir tasarımla 2020 sonunda satışa çıkacak telefon, ortaya çıktığı kadarıyla güzel bir özelliğe de sahip. Sayfanın altında görebileceğiniz videolarda, modelin bahsettiğimiz bu ekranı tamamen açmadan gelen bildirimlere göz atma özelliği karşımıza çıkıyor. Surface Duo modelinde diğer katlanabilir telefonlardan farklı olarak bir dış ekran yer almıyor. Bu açıdan gelen bildirimler için tüm telefonun açılması gerekiyor. Hazırlanan yazılımsal özellik ile buna olan ihtiyacı ortadan kaldıran Microsoft, yeni cihazını yazılımsal olarak ciddi şekilde özelleştiriyor. Bu konuda Google’ın da firmaya destek verdiği biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Duo hakkında bilinmesi gerekenler

Teknik olarak iki adet 5,6 inç ekrana sahip olan Surface Duo, 360 derece bir menteşe kullanıyor. Yani ekranlar aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere tam tersine katlanabiliyor. Kullanım deneyimiyle pazara yeni bir yaklaşım getirecek telefon, yatay modda bir ekranın sadece klavye olarak kullanılmasına da imkan tanıyor. Gücünü Snapdragon 865 değil Snapdragon 855 işlemciden alan yani performans konusunda aşırı iddialı olmayan akıllı telefon, henüz tasarım ve donanım tarafında son halini almış değil. Yani halen ciddi değişikliklerin olma ihtimali bulunuyor. Modelin kamera konusunda çok iddialı olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Video 1

Video 2