reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Duo

Android telefon Microsoft Surface Duo’dan önemli kalem detayı

Android işletim sistemli akıllı telefon modeli Microsoft Surface Duo için önemli bir özellik daha netlik kazanmış gibi görünüyor.

Microsoft Surface Duo, şu an halen aktif olarak geliştirme aşamasında yer alıyor. İki parça ekran kullanmasıyla normal katlanabilir telefonlardan daha sağlam bir tasarımla 2020 sonunda satışa çıkacağı bilinen telefon, yeni ortaya çıktığı kadarıyla stylus kalem desteğine de sahip olacak. Spesifik olarak firmanın dizüstülerinde kullandığı Surface Pen ile tam uyumlu olarak görev yapabilecek çift ekranlı telefon, bu açıdan birçok kişiyi memnun edecek. Boyutu ve çiftli yapısı sayesinde kalem kullanımına oldukça uygun olan telefon, kalemi Galaxy Note serisinde olduğu gibi gövdesine entegre etmeyecek. Başka kalemlere de destek vereceği düşünülen telefon, bu tarafta çok hassas kullanım sunacak bir altyapı ile yolda deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Duo dikkat çekecek ancak geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşamayacak

Peki telefon hangi teknik özelliklere sahip? Baktığımız zaman iki adet 1800×1350 piksel 5,6 inç AMOLED 401PPI ekrana sahip olan Surface Duo, gücünü hemen hemen kesinleştiği üzere güncel Snapdragon 865 değil Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 6 GB RAM ve 64 GB ya da 256 GB dahili depolama seçenekleri sunulacak 5G desteği taşımayan telefon, söylendiği kadarıyla 3.460 mAh gibi ufak bir pille yolda bulunuyor. Bağlantı tarafında USB-C kullanılan cihaz, sadece tek bir 11 megapiksel kamera ile donatılacak deniyor. Katlanabilir yapı nedeniyle bu kamera selfie için de kullanılacak.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER