reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli yat
elektrikli yat

Karşınızda gücünü güneşten alarak okyanus aşabilen elektrikli yat!

Ulaşım dünyasının geleceğinde elektrik yer alıyor. İşte bu konuda bu sefer karşımızda gücünü güneşten alarak okyanus aşabilen elektrikli yat yer alıyor.

Sık sık elektrikli otomobil, elektrikli bisiklet, elektrikli motosiklet ve elektrikli scooter haberleri gündeme geliyor. Zaman zaman elektrikli uçak konusunda da önemli gelişmeler ses getiriyor. Şimdi ise deniz ulaşımı tarafından önemli bir haber geldi. Singapur merkezli Azura Marine firması, gücünü güneşten alan Aquanima 40 isimli bir elektrikli yat tanıttı. Tamamen elektrikli olan bu geleceğin deniz aracı, aktarıldığı kadarıyla bünyesinde 60 kWh pil paketi taşıyor. Üstünde ise 10 kW gücünde bir güneş paneli sistemi kullanılan elektrikli yat, bakımının çok kolay olduğu aktarılan elektrik motorlarıyla günde aralıksız olarak 185 km kadar yol yapabiliyor. Tamamen elektrikli olduğundan motor sesi olmayan ve çevreye zarar vermeyen yatın bünyesinde 4 kabin bulunuyor ve 8 kişi rahatlıkla yolculuk yapılabiliyor. Bu model için firma kısa ve öz şu açıklamayı yapıyor: “Yat yalnızca güneş ışığıyla kesintisiz okyanus seferleri sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aquanima 40 elektrikli yat tahmin edebileceğiniz üzere ucuz değil

Bu yeni nesil deniz ulaşım aracının 500 bin dolarlık bir fiyatı bulunuyor. Hitap ettiği kitle için çok da sorun olmayacak gibi görünen bu fiyat etiketi, yakıt masrafı olmadığı için kendisini çok sürmeden çıkarabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde dikkat çeken elektrikli bisikletlerden