reklamı kapat

POPÜLER

Daymak Güneş enerjili elektrikli bisiklet

Terra

Aspero

Spiritus

Tectus

Foras

Tüm aile

Skyrider

Güneş enerjili elektrikli bisiklet Daymak Terra detaylandı; fiyat açıklandı

Kanada merkezli Daymak firması, kısa süre önce karşımıza birçok konsept çıkarmıştı. Bunlardan Daymak Terra elektrikli bisiklet gerçek olarak satışa çıkıyor.

2020 sonunda elektrikli bisiklet pazarında öne çıkmayı başaran konsept modellerden birisi kesinlikle Daymak Terra olmuştu. Yukarıda da görebileceğiniz üzere fütüristik bir tasarımı olan bisiklet, zorlu arazilere özel olarak hazırlanmış. Bu bisikletin en önemli yanı ise pil paketi üzerinde taşıdığı güneş panelleri oluyor. Bu paneller bisikleti sürekli olarak şarj edebiliyor. Bu detay teorik olarak çok güzel görünüyor ancak pratikte nasıl bir verim sunuluyor henüz bilinmiyor. Güneş panelleri ile gerçekten çok dikkat çeken Daymak Terra, aktarıldığı kadarıyla 2021 içerisinde satışa çıkıyor. Model için iki farklı versiyon hazırlayan Daymak, Deluxe versiyona 3.495 dolar, Ultimate versiyona ise tam 7.999 dolar istiyor.

Teknik açıdan kısaca bakarsak Deluxe modeli 48V 12AH pil paketine, 15W güneş paneline, hoparlör sistemine ve 500W elektrik motoruna sahip. Ultimate modeli ise 72V 40AH pil paketine, 15W güneş paneline, JBL imzalı hoparlör sistemine ve 500W elektrik motoruna sahip. Ultimate model ayrıca yerleşik olarak GPS ve kablosuz şarj da getiriyor. İki model de 32 km/s hıza çıkabiliyor ve firma tarafından açıklanan üst menzil 100 km seviyesinde yer alıyor.

Güneş enerjili elektrikli bisiklet güzel dururken, Daymak başka modeller de geliştiriyor

Bunlardan birisi Foras isimli bir elektrikli bisiklet olmuştu. Ancak bu model üç tekerlekli ve kapalı yapıdaydı. Bu 200 km menzil açıklanan tek kişilik bisiklet özellikle kışın kullanım için güzel görünüyor. Daymak imzalı Tectus modeli de gelenler arasındaydı. Bu bir tek kişilik elektrikli motosiklet ve Foras gibi kapalı yapıda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

160 km menzil açıklanan Tectus yanında dört tekerlekli Aspero da dikkat çekiyor. Bu da kapalı yapıda bir ATV formunda karşımıza çıkıyor. Firmanın 400 km menzil sunan üç tekerlekli otomobil Sipiritus ve Skyrider isimli uçuk bir elektrikli hava aracı konsepti de gösterilenler arasında yer almıştı.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını nasıl test ediyor? İşte cevabı;