reklamı kapat

POPÜLER

Daymak Güneş enerjili elektrikli bisiklet

Terra

Aspero

Spiritus

Tectus

Foras

Tüm aile

Skyrider

Daymak’tan güneş enerjili elektrikli bisiklet ve fazlası

Kanada merkezli Daymak firması, kısa süre önce karşımıza birçok konsept çıkardı. Burada özellikle güneş enerjili elektrikli bisiklet dikkatimizi çekti.

Elektrikli bisiklet pazarında öne çıkmayı başaran konsept modellerden birisi Daymak Terra oldu. Yukarıda da görebileceğiniz üzere fütüristik bir tasarımı olan bisiklet, zorlu arazilere özel olarak hazırlanmış ve bünyesindeki büyük pil paketi ile 100 km kadar menzil (Kağıt üzerinde) getiriyor. Bu modelin en önemli yanı ise pil paketi üzerinde taşıdığı güneş panelleri oluyor. Bu paneller bisikleti sürekli olarak şarj edebiliyor. Bu da gerçekten teorik olarak çok güzel görünüyor. Pratikte ise sistemin tam olarak ne kadar verimli olacağı merak konusu. Çünkü konulan güneş panelleri çok büyük değil. Bu arada Daymak imzalı başka konsept modeller de tanıtıldı. Bunlardan birisi Foras isimli bir elektrikli bisiklet. Ancak bu model aşağıda da görebileceğiniz üzere üç tekerlekli ve kapalı yapıda. Bu 200 km menzil açıklanan tek kişilik bisiklet özellikle kışın kullanım için güzel görünüyor.

Foras

Güneş enerjili elektrikli bisiklet gelecek için güzel bir seçenek

Daymak imzalı Tectus modeli de gelenler arasında. Bu bir tek kişilik elektrikli motosiklet ve Foras gibi kapalı yapıda. 160 km menzil açıklanan Tectus yanında dört tekerlekli Aspero da dikkat çekiyor. Bu da kapalı yapıda bir ATV formunda karşımıza çıkıyor. Firmanın 400 km menzil sunan üç tekerlekli otomobil Sipiritus ve Skyrider isimli uçuk bir elektrikli hava aracı konsepti de gösterilenler arasında. Bu modellerin he zaman gerçek olacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti kar bisikleti yapan özel kit