reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ve Cupra ortaklığından doğan elektrikli yat

Volkswagen ve Cupra ortaklığından doğacak elektrikli yat

Ulaşım / ulaştırma dünyasında elektrik kullanımı artıyor. Bu sefer Volkswagen ve Cupra ortaklığından doğan elektrikli yat karşımızda.

Elektrikli bisiklet, elektrikli motosiklet, elektrikli scooter, elektrikli otomobil, elektrikli kamyon, elektrikli iş makineleri, elektrikli uçak ve elektrikli deniz araçları. Artık elektrikli olmayan ya da elektrikli sürümü çıkmayan neredeyse hiç bir ulaşım aracı kalmadı. Firmalar artık elektriğin gücünü ve temiz bir gelecek için elektrikli ulaşım araçlarının faydasını çok daha iyi anlıyor. Ulaşım / ulaştırma alanında gelecekte yer almak isteyen herkesin elektrikli altyapı kullanması gerekiyor. İşte bu firmalardan birisi de Silent Yachts. Şirket spesifik olarak elektrikli yat alanında çalışan önemli isimlerden. Şirketi şimdi gündeme getiren ise yukarıda gördüğünüz elektrikli yat modeli oldu. Bu modelin en çok ses getirdiği yanıysa arkasında Volkswagen ve Cupra isimlerinin yer alıyor olması oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ve Cupra ortaklığından doğan elektrikli yat çok dikkat çekti

Henüz ayrıntılı detayları gizemini koruyan araç, Volkswagen grup altındaki şirketlerden Seat’a bağlı Cupra tarafından tasarlanmış. Siyah rengi ve modern tasarımıyla oldukça güzel görünen elektrikli yat modelinin kalbinde ise Volkswagen’in otomobiller için geliştirdiği MEB (Modular Electric Drive) platformu yer alıyor. Bu platform üzerinden yüksek performanslı ve verimli motor ile pil paketi kombinasyonunu bir araya getiren model, üstünde güneş panelleri taşıyor ve böylece dururken ya da yol alırken kendi kendisini doldurabiliyor.

2021’in başında iyice detaylanması beklenen yat, çıktığında pazarın en verimli seçeneklerinden birisi olabilir. Çok pahalı olacağı her açısından belli olan modelin detaylarını çıktıkta sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Bu da bir elektrikli bisiklet ambulans