reklamı kapat

POPÜLER

İkinci el otomobil satımında yeni tip dolandırıcılık

İkinci el otomobil satışları sırasında, alıcıları aldatmaya yönelik yapılan dolandırıcılık çeşitlerine bir yenisi daha eklendi. Detaylar haberimizde.

Otomotiv sektörü yavaş yavaş toparlanma eğilimine girdi. Fabrikaların üretime tekrar başlaması ile birlikte sıfır otomobil bulunamama sıkıntısı da ortadan kalkmaya başladı. Bu durum ikinci el otomobil piyasası üzerindeki baskıyı azaltsa da hala ciddi bir talep söz konusu. Hal böyle olunca dolandırıcılar da her geçen gün farklı bir yöntem ile karşımıza çıkıyor. Son olarak aracın satışı sırasında yapılan bir oyun gündeme geldi. Yetkililer bu tip dolandırıcılıklara karşı tüm sürücüleri uyarıyor. Satış ve alım işlemleri sırasında prosedürlerin dışına çıkılmaması oldukça önemli. Özellikle para transferi işlemleri sırasında büyük aldatmacalar meydana gelebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dolandırıcılık çeşitlerine bir yenisi eklendi

Mağdur sürücü Hulusi Topkara, Polis olduğunu söyleyen kişilerle anlaştık. Bir miktar para verdikten sonra aracın devrini üzerlerine almak için ertesi gün buluştuk. Ben otomobili onlara vermiştim. Ancak otomobille kaza yaptıklarını söylediler. Bana sonradan fotomontaj olduğunu öğrendiğim kaza yapmış aracımın fotoğraflarını gösterdiler. Paranın geri kalanını EFT yaptıklarını söylediler. Ben de onlara inanıp noter satışı yaptım. Sözde paranın hesaba gelmesini beklerken yanımdan kaçtılar. Kimse parasını almadan noter satışında imza atmasın. Ben yaptım ve otomobilim elimden gitti. Bir yandan şanslıyım polisin çalışmasıyla otomobil bulundu. Ancak sizinki bulunmayabilir” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Uçan otomobiller de geliyor