reklamı kapat

POPÜLER

İkinci el otomobil alımlarında yeni tip dolandırıcılık

İkinci el otomobil satışlarının artması ile dolandırıcılarda da hatırı sayılır bir yükseliş gözlendi. Son haber ise bu sefer Denizli’den.

İkinci el otomobil piyasası belki de hiç olmadığı kadar primli günler geçiriyor. Günden güne artan fiyatlar satıcıları mutlu etse de otomobil almak isteyenler bu durumdan rahatsız. Fiyatlar rağmen araçlara olan talep ise üst seviyede. Hal böyle olunca bazı kötü niyetli kişilerin sayısı arttı. Denizli’de aracını satmak isteyen bir vatandaş da bu kötü niyetli kişisel ile karşılaştı. Dolandırılan sürücü başında geçenleri anlatarak herkesi uyardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mağdur sürücü Ali Poslu,  “Aracımı satmak için karar verdik. Ondan sonra aracımı ilan sitelerine koydum. Bir tane bayan şahıs aracımı beğendiğini söylüyor. ‘Aracı kısaca anlatır mısınız’ diyor. Aracı kısaca anlatıyorum ve ‘tamam’ dedi. Akşam saat tam 5 gibi mesai bitim saatlerinde aracıma bakmaya geliyorlar. Aracımı beğendiklerini hiçbir yere göstermeye gerek duymadıklarını, biz aracı alıyoruz dediler. Ufak bir pazarlık yapıp pazarlığı bitirdik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci el otomobil alımında senet dolandırıcılığı

Noterin kapanmasına yarım saat kala dört buçuk gibi biz aracı almaya geldik diyorlar. Biz yoğunluğumuzdan dolayı yanımıza para getiremedik siz hemen İBAN numaranızı söyleyin biz hemen atacağız. Para hesabınıza geçecek ondan sonra satışımızı yapalım diyorlar. Bunlar satışı yapmak için para gönderiyorlar. Ama sonuçta böyle gönderilen para yok bana sadece bir mesaj gösteriyorlar sanki benim üstüme gelmiş gibi. Ama diyorum ben bu şekilde olmaz. Ben para hesabıma geçmeden ben bu aracın satışını vermem diyorum. Ondan sonra tamam diyorlar biraz daha bekletiyoruz biz bunları. Ben, şubeyi arıyorum ve şuanda hesabınıza düşen bir para yok diyorlar. Hatta noterin yanına çıkıyoruz. Noter işte 5’te falan kapanacağını söylüyor bize tamam diyoruz. Saat 5’e 5 var artık tam kapanacak arkadaşlar diyor ki bana işte biz çok yoğun çalışıyoruz bizim tekrardan gelme şansımız yok sizin zaten hesabınıza para kesin geçecek biz size güveniyoruz iyi insanlarsınız deyip bize benim aracımı sattığım bedelde bana bir senet imzalıyorlar. Senedi ben doğruluyorum. T.C. Kimlik numarasını açık adresini hepsini sorguluyorum. O anlık bir boşluğumla artık imzaladım

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Biz bu senede kanıp biz o anda imzaya atmış bulunuyoruz. Biz uyanıyoruz ama bir nebze dolandırıldığımızın farkına varıyoruz ama iş işten geçmiş oluyor. Ben bunlara sosyal medyadan mesaj atıyorum dekontu göndermelerini istiyorum. Bunlar beni oyalıyorlar göndermiyorlar. Yok işte yoldayız, şuan giremiyorum internet kapalı gibi. Gidip hemen jandarmaya suç duyurusunda bulunuyoruz. Jandarma noter bölgesi Emniyet bölgesine bağlı olduğu için bizi emniyete gönderiyor Emniyette ifademizi veriyoruz ondan sonra aracımızı ETS kayıtlarından bakılıyor. Aracımızın nerede olduğunu buluyorlar” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler