reklamı kapat

POPÜLER

Cupra Formentor yat

Cupra Formentor tasarımı yat dinamikleriyle denizlere iniyor

Seat’ın bağımsız hale getirerek yeni bir noktaya taşıdığı markanın özgün modeli Cupra Formentor, asfaltın ötesine taşınan bir ortaklığın merkezinde.

SEAT’tan ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen CUPRA, otomobil sektörü dışında da kendine özgü bir deneyim evreni yaratmak için farklı markalarla iş birliği yapmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Türkiye pazarına ilk özgün modeli Formentor ile giriş yapan yeni oluşum, bu kapsamda Formentor modelinden ilham alan bir yat tasarlamak için De Antonio Yachts ile iş birliğine gitti. İş birliğinin ilk ürünü ise De Antonio Yachts D28 Formentor oldu.

Cupra Formentor odaklı proje ortaklığın geleceğinden mesajlar taşıyor

Formentor’un özgün öğelerinden ilham alan yat 40 deniz mili hıza ulaşabilirken 400PS’lik güç üretebiliyor. Dış tasarımı, sade çizgileri ve dinamik karakteriyle dikkat çekiyor. Petrol Mavisi renge sahip yata, bakır tonlu kaplamalar ve siyah karbon fiber öğeler zarafet ve sportiflik katıyor.

7.99 metre uzunluğunda sahip D28’in V şeklindeki gövde tasarımı, maksimum güçte bile rahat bir seyir sağlarken, geniş kirişi ve ağırlık dağılımı, demirleme sırasında kusursuz bir denge sağlıyor. Yatın çevresini saran güverte kullanıcıların yatın çevresinde rahatça dolaşmasına imkan sağlıyor. Tam donanımlı bir banyo da sahip olan yat on kişiye kadar maksimum kapasite ile benzersiz bir açıklık hissi sunuyor. D28 Formentor’un 2021 yılı sonunda satışa sunulması hedefleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortaklığın henüz ilk aşamalarında olduklarını dile getiren CUPRA Başkanı Wayne Griffiths; “CUPRA bir otomobil markasından çok daha fazlası, bir yaşam tarzı. Eşsiz deneyimler yaşamak, mevcut duruma meydan okumak ve duyguları hissetmektir. Aynı değerleri ve tutkuyu paylaştığımızın net bir kanıtı ise De Antonio Yachts ile yaptığımız iş birliğimiz oldu. CUPRA Formentor VZ5’imizden ilham alan De Antonio Yachts D28 Formentor, birçok kişinin ilk projesi olacak. İki marka da sürdürülebilir mobiliteye bağlı ve şimdiden gelecek yıl için bir e-HIBRID yat yaratmayı araştırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

İlgili video

Cupra Born