reklamı kapat

POPÜLER

Cupra Formentor ABT

Cupra Formentor; markanın ilk özgün modeline heyecan verici performans dokunuşu

Volkswagen grubunun modelleri üzerinde çalışmalarıyla aklımızda yer edinen ABT, bu kez radarımıza Cupra Formentor üzerinden takıldı.

Seat’ın Cupra rozetini başlı başına bir marka haline getirmesiyle birlikte ortalığın karışacağının sinyalleri verildi. Nitekim ilk başlarda halihazırda satışta olan modellerin geliştirilmiş dinamikleriyle karşımıza çıkan bu yeni oluşum, ilk özgün modelini Formentor üzerinden karşımıza çıkartmıştı. Bu yıl içerisinde Türkiye pazarında da görmeyi beklediğimiz Cupra Formentor, Volkswagen grubunun popüler geliştiricilerinden ABT‘nin de radarına takılmış görünüyor. Almanya merkezli şirket, aracın halihazırda var olan çekici görünümünü bir kat daha yukarı taşıma konusunda çok fazla zorlanmış görünmüyor.

Cupra Formentor ABT

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABT imzalı Cupra Formentor projesinden detaylar

ABT ekibinin Formentor üzerindeki çalışmaları sadece görsel odakla kalmıyor. Aracın kaputunun altında yatan 2.0 litrelik turbo motorun 310 PS güç ve 400 Nm tork olarak açıklanan fabrika çıkış verileri, 370 PS güç ve 450 Nm tork dolaylarına çıkartılıyor. Yapılan bu geliştirmenin ardından Formentor’un 0’dan 100’e hızlanmasının 4,9 saniyeden 4,6 saniyeye çekildiğini görüyoruz. Aracın görsel modifikasyon dinamikleride biraz daha aşağıda konumlandırılan yükseklik değeri, tamponlarda kendisini net şekilde hissettiren gövde paketi ve 20 inçlik özel tasarım jantlar ön plana çıkıyor. Yurt dışında yaklaşık 44 bin euroluk başlangıç fiyatı bulunan Formentor’a sahip olan kullanıcılar için önümüzdeki günlerde bu modifikasyonun da fiyatı açıklanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR