reklamı kapat

POPÜLER

Lotus

Lotus cephesinde yeni dönem; tüm ürün gamına veda ediliyor

Geely grubunun satın almasıyla birlikte teknoloji ve üretim konularında büyüyen Lotus, 2021 ile birlikte ürün gamını da değiştiriyor.

Geride bıraktığımız 2020 yılını özellikle Amerika pazarındaki başarılı satışlarla geçiren Lotus, pandemiye rağmen 2019 yılına göre yüzde 4,4 büyümeyi başardı. Markanın halihazırdaki ürün gamını oluşturan Elise, Evora ve Exige arasından en çok ilgiyi Elise gördü. 2021 yılı ise İngiltere merkezli üreticinin yeni dönemine geçişteki ilk adımlarını atacağı dönem olarak kayıtlara geçecek. Temmuz 2019’da tanıtımı gerçekleştirilen Evija ile beklenmedik bir şekilde elektrikli süper otomobil pazarına giriş yapan marka, ortaya koyduğu değerlerle dikkat çekmeyi başardı. Bugün resmi kaynaklardan gelen duyuruyla birlikte Evija’nın kendinden sonra gelecekler için tasarım konusunda da mesaj içerdiğine şahit oluyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lotus ürün gamındaki tüm modellerin üretimi 2021 ile sonra eriyor

Yapılan duyuruda, 2021 ile birlikte Elise, Evora ve Exige’in son kez üretim bandından ineceği bir döneme giriş yaptığımızı görüyoruz. Bu üç modelin yerini şu anda örtülerin ardından bizlere ışıklarını yakan üç yeni model alacak. Evija’nın ön planda bizleri selamladığı görseldeki modellerin teknik nitelikleriyse şimdilik belirsizliğini koruyor. Bir süredir Type 131 adıyla prototip testler üzerinden sokaklarda gezen ve yeni ürün gamının ilk modeli olacak ismin ise, markanın ikonik ismi Esprit’in güncel versiyonu niteliğinde olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lotus cephesi yeni modellerin tamamını, güncel teknolojiyle elden geçirip üretim kapasitesini artırdığı Hethel tesisinde üretecek. Geely grubu bünyesindeki markanın tüm operasyonları için 100 milyon sterlini aşan dev bir yatırımı devreye alınmış durumda. 2021 itibarıyla üretimleri sonlanacak olan Elise, Evora ve Exige sırasıysa 1995, 2000 ve 2008 yılından beridir markanın ürün gamını oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

700 km menzil, 1.500 Nm tork; Bentley EXP 100 GT nefes kesen detaylarıyla tanıtıldı