reklamı kapat

POPÜLER

SEAT, tarihinin en hızlı otomobiliyle piste çıkıyor: Leon Cupra Evo 17

SEAT, Leon‘un motor sporlarında yer alacak versiyonu Evo 17‘yi ile tarihinin en güçlü modeli olarak karşımıza çıkartıyor.

Yeni jenerasyon Leon Cupra’nın nabzını 300’e yükselterek sokaklardaki rekabeti yeni bir boyuta taşıyan SEAT, Leon’un motor sporlarında kullanılacak özel versiyonununda da bu istikrarını sürdürüyor. Cenevre Otomobil Fuarı‘na beşinci jenerasyon Ibiza ile katılması beklenen markanın Leon Cupra Evo 17‘yu da organizasyona getirme kararı aldığını açıklaması kullanıcıların SEAT standındaki heyecanının iki kat daha artmasına vesile olacak gibi gözüküyor. Standart Leon tasarımı üzerine eklenen tampon, süspansiyon ve spoyler gibi dış parçalarla birlikte Leon Cupra Evo 17, SEAT’ın bu zamana kadar ürettiği en güçlü otomobil olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leon Cupra 300’ün DNA’sı üzerine oluşturulan Evo 17’de 2.0 litrelik dört silindirli bir makine yer alıyor. Standart Leon Cupra’da 300 beygir ve 380 Nm tork değerlerini sunan bu motor üzerinde yapılan performans geliştirmeleriyle birlikte bu değerlerin 345 beygir güç ve 420 Nm tork olarak değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Altyapısında elektro hidrolik diferansiyelin yer verildiği modelde yarışçıların tercihine göre manuel veya otomatik şanzıman opsiyonları sunuluyor. Leon Cupra Evo 17, 2.0 litre hacimli motorla 330 beygirlik bir güce sahip olan Audi RS3 LMS, Honda Civic ve Volkswagen Golf gibi modellerin yer aldığı TCR yarışlarında damalı bayrağı ilk görmek için kıyasıya bir mücadeleye girecek. Cupra Evo 17’nin detaylarını Cenevre’de öğreneceğiz.