reklamı kapat

POPÜLER

Seat, 2017 Leon Cupra için devrimsel yeniliği onayladı

Seat, 2017 Leon Cupra’ya getirdiği altyapısal değişiklik ve teknolojik yeniliklerle rekabete yeni bir boyut getirmeye hazırlanıyor.

Seat’ın 2017 yılından itibaren satışa sunacağı makyajlı Leon‘u Ekim ayının sonuna doğru ortaya çıkarmasıyla birlikte halihazırda markanın en çok satan modellerinden biri olan Leon için ilgi biraz daha artmıştı. Standart Leon’un tanıtılması ve özelliklerinin belli olmasının ardından gözler, Leon’un yüksek performanslı modeli olan Cupra’ya çevrildi. 2016 yılı itibariyle 290 beygirlik güç değerine kavuşan ön tekerlekten çekiş altyapısına sahip Leon Cupra, 2017 yılından itibaren çok daha güçlü ve farklı ve bambaşka bir altyapıyla karşımıza çıkacak.

Seat 2017 Leon Cupra için en güzel haberi sona saklayalım ve ilk olarak onaylanan tasarımsal ve rakamsal değişimlerden bahsedelim. Leon’un makyajlanmasıyla daha dinamik bir gönümüm kazanması, Cupra versiyonunda karşımıza Leon Cup’ta yer verilen daha agresif bir tasarım olarak karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Yani 2017 Seat Leon karşımıza daha “kızgın” bir görünümle çıkacak. Aracın dış tasarımı gibi iç tasarımında da teknolojik yenilikler bekleniyor. Audi A3 ve Golf’te yer alan sürücü ve multimedya ekran ve geliştirmeleri 2017 Cupra’da da görmemiz muhtemel gibi görünüyor.

Gelelim en heyecanlı bölüme. Cupra’nın ortaya çıkış felsefesi gereği en dikkat çeken özellikleri performans değerlerinde ve sürüş karakteristiğinde yatıyor elbette. Leon Cupra’da yer alan 2.0 litre hacmindeki motor üzerinde geliştirmeler yapan Seat ekibi, yaklaşık 10 beygirlik bir artışla 2017 Leon’u 300 beygir güç değeri ve altı ileri DSG şanzımanla birlikte kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Her şeyin ve tüm teknolojik değer artışların ötesinde 2017 Cupra’da bir yenilik var ki otomobile tamamen farklı bir karakter katıyor. Seat, 2017 Leon Cupra’da Haldex‘in dört tekerlekten çekiş altyapısına yer vererek kullanıcılara yeni bir altyapı ve sürüş karakteri sunmaya hazırlanıyor. Seat’ın bu hamlesiyle birlikte Golf R ve Focus RS ile var olan rekabet yepyeni bir boyut kazanacak gibi görünüyor.