reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Hikayeler

Instagram’a “Hikayeler” için oldukça faydalı yeni özellik

Facebook’un popüler platformu Instagram, kısa süre önce Hikayeler için oldukça kullanışlı duran bir özellik daha kazandı.

Sürekli olarak yenilenen Instagram, artık kişilerin Hikayeler‘ine birden fazla fotoğraf ile video eklemesine imkan tanıyor. Kurduğu yeni altyapıda üst limiti 10 fotoğraf / video olarak belirleyen platform, böylece Hikaye paylaşımını çok daha kolay hale getiriyor. Birden fazla fotoğraf ve video eklemek içinse ekranın sağ üst kısmına konumlandırılan buton aktif olarak kullanılabiliyor. Fotoğraf ile videoları seçim sırasına gören paylaşan servis, biraz geç kalınmış olsa da çoklu desteği sonunda getiriyor. Son dönemde gerçekten çok popüler halen gelen Hikayeler özelliği, biliyorsunuz bu tarafta kopyalanan Snapchat‘ten daha çok kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram’a en son Focus özelliği eklenmişti

Geçtiğimiz hafta duyurusu yapılan “Focus” özelliği, arka planı yazılımsal olarak bulanık hale getirebiliyor. Kadrajdaki kişilerin yüzlerini algılayarak arka tarafı bulanık hale getiren mod, oldukça güzel sonuçlar ortaya koyuyor. Elbette çift kameralı modeller kadar iyi olmayan yani bazı hatalar üretebilen özellik, yine de çok güzel görünüyor. Focus özelliği iPhone SE, 6S, 6S+, 7, 7+, 8 ve 8+ modellerinde kullanılabiliyor. Aynı zamanda “seçili” Android cihazlarda da kullanılabilen mod, deneyenler tarafından oldukça seviliyor.

İlgili Video

iPhone için hazırlanmış en ilginç fotoğraf aparatı